Jarmark Świąteczny "Ze Szperka Mikołaj rusza"

Kultura, Kosakowo

Data 06.12.2014 00:00-04.01.2015 00:00
Miejsce Parking przy Galerii Szperk
Adres ul. Płk. Dąbka 338
Miejscowość Kosakowo
Bilety wstęp wolny

Magia świąt oraz najprzyjemniejsze zimowe atrakcje zagoszczą ponownie na Świątecznym Jarmarku przygotowanym przez Galerię Szperk. W specjalnie zaaranżowanym przed Galerią świątecznym miasteczku po raz kolejny staną drewniane domki, wypełnione po brzegi bożenarodzeniowym klimatem, skupione wokół wspaniałej zimowej atrakcji, jaką w tym roku będzie lodowisko wraz z wypożyczalnią łyżew.

Na wszystkich miłośników szusowania po lodzie, poza ponad 200 metrową taflą, czekać będzie także moc atrakcji w postaci warsztatów, pokazów i prezentacji, natomiast poszukujący świątecznych upominków znajdą tu całą masę wspaniałych produktów w postaci rękodzieła oraz regionalnych specjałów. Nie zabraknie także typowo świątecznych atrybutów, na środku lodowiska stanie bowiem, wielka pięciometrowa choinka, a tuż obok kontenera przeznaczonego na warsztaty pojawi się specjalnie zaprojektowane, oryginalne monidło z aniołem przy którym będzie można zrobić sobie zdjęcie.

Jarmark rozpocznie się wraz z kalendarzowym przybyciem św. Mikołaja czyli 6 grudnia, tego dnia z okazji uroczystego otwarcia pojawi się cała masa dodatkowych atrakcji, o których więcej już niebawem na stronie www.galeriaszperk.com oraz na FB www.facebook.com/GaleriaSzperkGdynia

Poza podstawowym zakresem działania Jarmarku Świątecznego z lodowiskiem pojawi się weekendowo szereg dodatkowych atrakcji, a wśród nich między innymi, liczne warsztaty (projektowania ozdób świątecznych, wypiekania i ozdabiania bożonarodzeniowych łakoci, kreatywnego pakowanie prezentów, projektowania kartek i karnecików świątecznych i wiele innych) oraz atrakcje realizowane na tafli lodowiska, takie jak: kursy jazdy na łyżwach, pokazy akrobacji na lodzie, wyścigi łyżwiarskie, turniej hokeja, a nawet kolędowanie. Warsztaty odbędą się w ogrzewanym kontenerze, a rodzice pragnący udać się na zakupy będą mieli możliwość pozostawienia swoich pociech pod opieką wykwalifikowanych animatorów.

Wszystkie te atrakcje dostępne będą nieodpłatnie, poza lodowiskiem, które dostępne będzie za okazaniem paragonu z zakupów w dowolnym sklepie na terenie Galerii Szperk za min. kwotę 10 zł.

W tym specyficznym okresie wypełnionym magią świąt nie zapominamy także o potrzebujących, w wybrane dni w ramach Jarmarku będziemy kwestować na rzecz gdyńskiego Hospicjum dla dzieci „Bursztynowa Przystań”. Szczegółowe informacje a temat akcji dostępne będą już wkrótce na stronie internetowej i FB Galerii, a także na stronie Hospicjum http://www.hospicjum.gdynia.pl/

Planując zakupy oraz święta nie zapomnij odwiedzić Galerii Szperk.

Godziny otwarcia Jarmarku Świątecznego:

  • pon.-pt. 15.00-21.00

  • sob. 12.00-21.00 oraz niedz. 12.00-20.00

Godziny otwarcia lodowiska: - pon.-sob. 10.00-21.00 - niedz. 10.00-20.00