Akademia PLANETE+ DOC. Film „Kraina szczęścia” | Gdynia | Infobox

Filmy, Gdynia

Data 07.12.2014 12:00
Miejsce InfoBox
Adres ul. Świętojańska 30
Miejscowość Gdynia
Bilety Wstęp wolny

Akademia PLANETE+ DOC. Film „Kraina szczęścia”

data: 7 grudnia 2014 (niedziela)

godzina: 12:00

miejsce: Gdynia

InfoBox, ul. Świętojańska 30

wstęp: wstęp wolny


[img_r]2[/img_r]

Filmy, które zostaną zaprezentowane w ramach Akademii pochodzą z PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL, jednego z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie, zdobywcy prestiżowej nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii: najważniejsze międzynarodowe wydarzenie filmowe w Polsce.

KRAINA SZCZĘŚCIA (Happiness)

REŻ. T. BALMES,

FRANCJA, FINLANDIA 2013, 80 MIN

Bhutan to zarazem najszczęśliwsze i najmniej rozwinięte pod względem społeczno-gospodarczym państwo na świecie. Tele- wizja i Internet są dostępne dopiero od 1999 roku. Reżyser filmu w poetycki i dowcipny sposób śledzi proces upowszechniania telewizji w górskiej wiosce Laya. Bohaterem filmu jest Peyangki – 9-letni chłopiec, który został oddany przez matkę do klasztoru. Peyangki bardzo chce mieć telewizor i wierzy, że dzięki temu będzie w życiu szczęśliwy. Telewizor zapewni chłopcu dostęp do 46 stacji przez 13 godzin dziennie, ale jak wpłynie to na osobowość dziecka, które przez tyle lat żyło w izolacji od świata komercji, pieniądza i show biznesu? TEMAT LEKCJI PO FILMIE: Cywilizacja a kultura. Czy można być szczęśliwym bez telewizora?

[img]3[/img]

Cykl jest realizowany przy współpracy z fundacją Okonakino i Against Gravity - firmą dystrybucyjną założoną przez Artura Liebharta, wyróżnioną nagrodą dla Najlepszego Dystrybutora Filmowego w Polsce. W 2004 roku zorganizowała po raz pierwszy festiwal filmów dokumentalnych PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL, który z czasem wyrósł na jedną z największych i najważniejszych tego typu imprez na świecie. Festiwal stał się najpopularniejszym forum dokumentalnym w Polsce tylko w tym roku przyciągając ponad 40 000 widzów i uwagę najważniejszych mediów w Polsce. Against Gravity zajmuje się dystrybucją kina dokumentalnego i ambitnego kina fabularnego.

[img]4[/img]