Bracia Figo Fagot

Koncerty, Gdańsk

Data 27.11.2014 19:00
Miejsce Bunkier
Adres ul. Olejarna 3
Miejscowość Gdańsk
Bilety 45, 50, 75 zł

Nudzą Was zwyczajne koncerty bez jaj? A może dawno nie przeżyliście czegoś naprawdę wstrząsającego? Już 27 listopada, tuż przed andrzejkami, czeka Was prawdziwa "diskochłosta", a to za sprawą: BRACI FIGO FAGOT! Tych Panów nie trzeba przedstawiać, fenomen polskiej muzyki rozrywkowej, alternatywne disco polo, pełne sale na koncertach, tysiące fanów i gwarantowana dobra zabawa!

Po koncertach zapraszamy na afterparty na dolnym parkiecie, podczas którego serwujemy darmowe wino dla Pań z okazji czwartkowej promocji Bunkier Lejdis!

Data: 27 listopada 2014 czwartek

Miejsce: Klubogaleria Bunkier, ul. Olejarna 3

Kontakt: [email protected]

BILETY:

- Przedsprzedaż: 45zł

- W dniu koncertu: 50zł

- VIP (specjalne miejsce na antresoli) tylko 10 sztuk: 75zł Ilość miejsc ograniczona!

Do nabycia:

→ W klubogalerii Bunkier [ul.Olejarna 3, Gdańsk]

Sprzedaż biletów on-line:

→ wpłata na rachunek klubu

Bunkier S.C.

ul. Olejarna 3, 80-843 Gdańsk

konto: 33 1750 1152 0000 0000 2162 9766

W tytule przelewu prosimy podać nazwisko osoby odbierającej bilety oraz jakiego koncertu dotyczy np.: "Kowalski, Bracia Figo Fagot".

BRACIA FIGO FAGOT

Początki grupy sięgają września 2010, kiedy rozpoczęto kręcenie serialu komediowego pt. Kaliber 200 volt, emitowanego na kanale RBL.TV w 2011. Na potrzeby każdego odcinka był przygotowywany miniteledysk w stylu disco polo z wyraźnie nieklasycznymi tekstami tego gatunku muzycznego charakteryzującymi się czarnym humorem. Nagranie płyty studyjnej i aktywacja grupy nastąpiła w 2012. Fragmenty utworów Braci Figo Fagot występują także w kreskówkach Git Produkcji, m.in. w Kapitanie Bomba w odcinku 95 "Admirał Jachaś" lub kinowej wersji Kapitana Bomby pt. "Kutapokalipsa". 5 października 2013 odbyła się premiera drugiej płyty zespołu o nazwie Eleganckie chłopaki.

Muzyka wykonywana przez Braci Figo Fagot powszechnie zaliczana jest do gatunku disco polo. Piotr Połać (Figo) zaznacza jednak, że jest to miejska odmiana tego nurtu (disco w rytmie polo). Od wiejskiego ma ją odróżniać m.in. "skomplikowane zabiegi muzyczne, pocięta rytmika i inna estetyka. Muzycy przyznają, że nie celują w publiczność zgromadzoną w remizach i na wiejskich potańcówkach. W przeciwieństwie do typowych muzyków disco polo na koncertach grają na żywo i nie śpiewają z playbacku.

Figo - Piotr Połać - vocal, teksty

Fagot - Bartosz Walaszek - keyboard, vocal, teksty

Patronat:

- trojmiasto.pl

Połączenie historycznej, niezmienionej z zewnątrz struktury budynku i wewnętrznego przeobrażenia zaskoczy wszystkich. Eklektyczne wnętrza, zachowana oryginalna substancja architektoniczna i zastosowane rozwiązania designerskie - to nowa przestrzeń dla kultury i odzyskana atrakcja turystyczna dla miasta.

BUNKIER - PO PROSTU MUSISZ TEGO DOŚWIADCZYĆ!