Wernisaż wystawy Łucji i Brunona Sobczaków oraz Moniki Sobczak-Konca

Kultura, Sopot

Data 21.11.2014 18:00-01.12.2014 00:00
Miejsce Zatoka Sztuki
Adres al. Franciszka Mamuszki 14
Miejscowość Sopot

Łucja i Bruno Sobczakowie to artyści, malarze i scenografowie. Dyplomy z malarstwa, tkaniny i grafiki uzyskali w PWSSP w Gdańsku. Są autorami ponad stu realizacji w operach, teatrach dramatycznych, muzycznych i telewizji.

Współpracowali z reżyserami proponującymi najróżniejsze estetyki i konwencje inscenizacyjne, takimi jak J. Kreczmar, S.Hebanowski, D.Baduszkowa, M. Okopiński, R.Major, W.Żiła, K.Babicki, F.Falk, B.Sass, J.Gruza, M.Bork.

Dwukrotni laureacji Teatralnej Nagrody Wojewody Gdańskiego oraz Szóstych Spotkań Baletowych, otrzymali Grand Prix na FMFT w Szczecinie, Złoty Ekran za cykl baletowy z Janiną Jarzynówą-Sobczak, a także wiele innych nagród i wyróżnień. Ich rozpoznawalny styl to kreacja przestrzeni syntetycznej, metaforycznej, fascynacja tkaniną, fakturą materii, zetlałej, zużytej, wytartej, popalonej, cytaty dawnego malarstwa, działanie światłem, kolorem.

W 2011 roku otrzymali nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego za wybitne zasługi w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechnianie i ochronę kultury, przyznaną z okazji 40-lecia pracy twórczej.

Monika Sobczak-Konca studiowała w PWSSP w Gdańsku na wydziale malarstwa i grafiki. Malarka, scenograf. Wielokrotnie prezentowała swoje prace malarskie na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jest autorką scenografii do spektakli baletowych i teatralnych, a także fantazyjnych kostiumów, które najczęściej maluje i aplikuje ręcznie. Wykonywała prace malarskie przy ołtarzu papieskim w Sopocie. Zaprojektowała i wykonała ołtarze polowe i malarstwo ścienne w Matemblewie. Prowadzi warsztaty plastyczne dla młodzieży, a także nauczycieli poszukujących nowych form pracy w szkole.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Łucji i Brunona Sobczaków oraz Moniki Sobczak-Konca, który odbędzie się w piątek 21 listopada o godzinie 18:00.