Everlast. The life acoustic

Koncerty, Gdańsk

Data 15.11.2014 18:00
Miejsce Parlament
Adres Świętego Ducha 2
Miejscowość Gdańsk
Bilety 69 zł, 58 320-13-65

Everlast. The life acoustic

Od 14 do 19 listopada, Everlast - współtwórca legendarnego składu House Of Pain wystąpi z akustycznym koncertem w pięciu miastach.

Swoją muzykę nazywa "hick-hopem", czyli połączeniem rocka opartego na gitarze akustycznej, blues'a i hip-hopu. Erik Schrody, czyli Everlast - weteran sceny muzycznej, współtwórca legendarnego składu House Of Pain, nieszablonowy artysta łamiący muzyczne tabu i stereotypy - wystąpi po raz kolejny w Polsce.

Everlast w swojej karierze nagrał do tej pory 7 solowych wydawnictw, a ponadto trzy krążki razem z projektem House Of Pain. W 2009 roku światło dzienne ujrzała płyta jego nowego składu La Coka Nostra. Przełomowy album Everlast "Whitey Ford Sings the Blues", z którego pochodzi hit "What It's Like" poznał każdy fan muzyki około hip-hopowej. Artysta nigdy nie bał się eksperymentów, współpracował z muzykami najróżniejszych gatunków, od Ice-T i Snoop Dogga, przez Limp Bizkit, Carlosa Santanę po Madonnę.

Artysta trzykrotnie nominowany był do nagrody Grammy, zdobywając tę statuetkę za piosenkę "Put Your Lights On", którą nagrał w duecie z Santaną.

Tym razem Everlast przyjeżdża do Polski z programem akustycznym. Jak sam mówi: "Moje piosenki powstają w sposób akustyczny, więc taki koncert jest okazją do posłuchania moich utworów w oryginalnych wersjach".