Obchody Święta Niepodległości w Wejherowie

Kultura, Wejherowo

Data 07.11.2014 13:00-12.11.2014 17:00
Miejsce Szczegóły w opisie
Miejscowość Wejherowo
Bilety wstęp wolny

Uroczystości i imprezy związane z obchodami Święta Niepodległości w Wejherowie będą w tym roku urozmaicone. W mieście i szkołach odbędą się oficjalne uroczystości z udziałem władz samorządowych, ale nie zabraknie także imprez sportowo-rekreacyjnych.

Narodowe Święto Niepodległości, obchodzone co roku dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli pod zaborami Rosji, Prus i Austrii, jest jednym z najważniejszych uroczystości państwowych w Polsce.

Miejska uroczystość

W piątek 7 listopada o godz. 13 w holu Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie - Śmiechowie przy ul. Gdańskiej 30 odbędzie się miejska uroczystość z okazji 96. rocznicy Narodowego Święta Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas uroczystości przemówienie okolicznościowe wygłosi prezydent Wejherowa. W programie uroczystości przewidziana jest część artystyczna w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 2 oraz Koncert Orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wejherowie pod batutą Ireneusza Stromskiego.

Turniej siatkarski

W niedzielę 9 listopada o godz. 9 z okazji Dnia Niepodległości rozegrany zostanie w sali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 przy ul. Śmiechowskiej Siatkarski Turniej o Puchar Prezydenta Wejherowa. W turnieju wystąpią drużyny amatorskie, w tym dwa kluby z Wejherowa. Odbędzie się także mecz pokazowy najmłodszych adeptów siatkówki oraz pokaz sztuk walki.

Bieg na orientację

Tego samego dnia 9 listopada w wejherowskim parku odbędzie się bieg na orientację. Początek biegu zaplanowano na godz. 10 przy wejściu na Kalwarię Wejherowską. Bieg organizuje Uczniowski Klub Sportowy „Siódemka” z Rumi.

Marsz Nordic Walking

11 listopada odbędzie się Wejherowski Marsz Niepodległościowy Nordic Walking. Początek marszu zaplanowano na godz. 12. W samo południe na wejherowskim rynku rozpocznie się wspólna rozgrzewka, o godz. 12.15 uczestnicy marszu wyruszą na trasę o długości 7 kilometrów. O godz. 13 planowane jest zamknięcie trasy. Po zakończeniu marszu przewidziano posiłek regeneracyjny. Organizatorem marszu jest Wejherowski Klub Nordic Walking pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta oraz Polskiej Federacji Nordic Walking.

Maraton Pieśni Patriotycznej

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie wraz ze Stowarzyszeniem Miłośników Muzyki w Wejherowie serdecznie zapraszają na Maraton Pieśni Patriotycznej w Pałacu Przebendowskich. 11.11.2014 r., o godz. 18.00 w siedzibie Muzeum, przy ul. Zamkowej 2a. Organizatorzy zapraszają do wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych. Każdy uczestnik otrzyma własny śpiewniczek. Muzeum zaprasza wszystkich (zwłaszcza dzieci i młodzież), którzy w ten sposób chcieliby uczcić Dzień Niepodległości.

Wieczorek niepodległościowy

12 listopada o godz. 17 w Szkole Podstawowej nr 9 w Wejherowie odbędzie się Wieczorek Niepodległości z okazji 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Źródło: Wejherowo.pl