Gdynia Fotogeniczna

Kultura, Gdynia

Data 23.10.2014 19:00-23.11.2014 00:00
Miejsce Teatr Gdynia Główna
Adres pl. Konstytucji 1
Miejscowość Gdynia
Bilety Wstęp wolny

Zapraszamy do galerii Pęd Sztuki w Teatrze Gdynia Główna na wystawę pt. "Gdynia fotogeniczna".

Wernisaż wystawy fotografii Krzysztofa Winciorka:

  • czwartek, 23 października, godz. 19.00.

Fotogeniczność Gdyni polega na jej wielu twarzach, wizerunkach i sposobach ich postrzegania. Można zaznać przyjemności słońca i piasku, tak samo mocno jak pięści w twarz. Pozwala na zaznanie miejskości w towarzystwie wiejskości. Poznanie mieszkańców i tymczasowych bywalców sprawia przyjemność i zarazem chwilowe zwątpienie. Wymaga uwagi i cierpliwości, by zauważyć to, co na pierwszy rzut oka niewidoczne. Gdynia Fotogeniczna zawiera ułamek każdej z tych cech, których rejestracja na przestrzeni lat pozwala zobaczyć wielowątkowość tego miasta.

Ekspozycja wybranych fotografii to fragment kolekcji kadrów wykonywanych od około 2008 roku do dziś. Przemierzanie popularnych szlaków, jak i miejsc na co dzień niewidocznych, pozwoliło utrwalić subiektywny obraz miasta, które za sprawą swoistej energii wręcz namawia do dokumentowania otaczającej nas, często efemerycznej rzeczywistości.

Krzysztof Winciorek - szukający znaczeń w ulotnych momentach, ukazujący dosadnie w tematach delikatnych, inspirowany przez mistrzów i zwykłe rzeczy, zgłębiający wnętrza i mierzący ogóły, rejestrujący banały i sprawy ważne, realizujący projekty grupowe oraz idee własne.

WSTĘP BEZPŁATNY