L.U.C

Koncerty, Sopot

Data 22.10.2014 20:00
Miejsce Mewa Towarzyska
Adres gen. Kazimierza Pułaskiego 15
Miejscowość Sopot
Bilety 40 zł , w przedsprzedaży 35 zł

Łukasz L.U.C Rostkowski - kompozytor, autor tekstów, wokalista, performer, gazownik, magister prawa, oraz reżyser wideoklipów i koncertów.

Po 7 latach edukacji prawniczej dostał się na aplikację adwokacką. Niestety dzień ślubowania przypadł na termin, w którym był już umówiony ze Zgasem - przyjacielem beatboxerem. Preferując dresy, nie chcąc łamać danego słowa nie podjął aplikacji. Od tego czasu całkowicie oddał się swojej największej pasji - sztuce.

Jest autorem i wyznawcą wielu koncepcji m.in. 4 Galaktyk Sztuki, która zakłada kreowanie przekazu za pomocą spójnie połączonych w całość czterech dziedzin sztuki - muzyki, słowa, filmu i grafiki.

Za rozmach, odwagę i konsekwencje w swojej twórczości, a także za eklektyzm oraz niekonwencjonalne pomysły muzyczne, filmowe i tekstowe zdobył wiele nagród i nominacji do najważniejszych nagród kulturalnych (m.in. Paszport Polityki, Yach, Mateusze Trójki, Warto, Wrocławska Nagroda Muzyczna, Ale Sztuka!, Gwarancje TVP Kultury, Fryderyki). Za charyzmę i kreatywne koncerty, na których występuje sam lub z miniorkiestrą a czasem z kurami, sprzętem ogrodowym i arabskim przepowiadaczem przyszłości, docenili go także słuchacze.Porażony twórczym ADHD nagle w 2003 roku założył Kanał Audytywny. W 2006 równolegle rozpoczął drogę solową. Nagrał łącznie 10 albumów, w tym 5 konceptualnych, udźwiękowił wiele spektakli i krótkich form wideo. W muzyce celowo przekracza liczne gatunki tworząc na pograniczu nu jazzu, trip-hopu, hip-hopu, elektroniki, klasyki i muzyki filmowej. W roku 2010 nagrał album eksperymentalny, stworzony wyłącznie za pomocą modulacji własnego głosu (Pyykycykytypff) Komponował i nagrywał z wieloma wybitnymi instrumentalistami i wokalistami, m. in. ze światowej sławy wokalistką jazzową U.DUDZIAK, z Z.NAMYSŁOWSKIM, M.URBANIAKIEM i L.MOŻDŻEREM. Na żywo supportował zaś m. in. TRICKIEGO, THE PRODIGY, TALIBA KWELI, COLDCUTA, SKUNK ANANSIE i wielu innych. Jednocześnie, propagując ideę "podaj dalej", łączy świat profesjonalistów z amatorami, którym pomaga debiutować.

W roku 2011 happeningiem na wrocławskim Gaju stworzył ruch POSPOLITE RUSZENIE, który miał na celu inicjacje dialogu na temat estetyki przestrzeni publicznej i "elewacyjnej wysypki" polskich blokowisk. Zorganizował Dzień Słowa "RYMOLIRYKTANDO" - festiwal promujący wartości języka i dotrzymywania danego słowa. Także w roku 2011 wydał swe największe dzieło - przypowieść KOSMOSTUMOSTÓW, która opowiada jedną historię poprzez komiks, album muzyczny, murale miejskie i koncertospektakle.

Informacja o biletach:

  • Przedsprzedaż: 35 zł

  • W dniu koncertu: 40 zł

  • Ilość biletów ograniczona