Night Marks Electric Trio feat. Paulina Przybysz

Koncerty, Gdańsk

Data 20.10.2014 20:00
Miejsce Klub ŻAK
Adres al. Grunwaldzka 195/197
Miejscowość Gdańsk
Bilety 23-35 zł , w przKedsprzedaży 13-25 zł

Night Marks Electric Trio na październikowym koncercie w Żaku zaprezentuje materiał ze swojej debiutanckiej płyty. Wokalnie, chłopaków wesprze Paulina Przybysz (znana z zespołu Sistars).

Pomimo, że to ich pierwsza płyta, na scenie muzycznej narobili już sporo zamieszania. Singiel "Glorious Tune" nagrany z amerykańskim raperem Raashanem Ahmadem, "Leki" nagrane z siostrami Przybysz oraz "Walk Inside Your Dream" z udziałem AB z Waszyngtonu, to oficjalne zapowiedzi ich długo oczekiwanej, debiutanckiej EPki, która w sierpniu 2014 ukazała się nakładem wytwórni U Know Me Records. Trio, muzycznie zaciera granice pomiędzy hip-hopem oraz soulowym dziedzictwem, a najświeższymi brzmieniami muzyki elektronicznej. Ich największym atutem są występy na scenie, dlatego nie może Was zabraknąć na koncercie w Żaku.

Night Mars Electric Trio - Absolwenci wydziału Jazzu w Katowicach Marek Pędziwiatr (klawisze, wokal) oraz Adam Kabaciński (bass, klawisze) wraz z producentem Spiskiem Jednego (Piotr Skorupski), zostali zauważeni Maceo w audycji "Kosmos" Radia Roxy od razu przyciągnęli uwagę swoim oryginalnym stylem. Ich wspólna przygoda trwa już kilka lat. Na swoim koncie mają już remiksy utworu Envee'go ("Love Theories") i Roberta Glaspera ("Move Love"), który zdobył wysokie, 5. miejsce w międzynarodowym konkursie organizowanym przez legendarny Blue Note. Night Marksów nie zabrakło również na "Niewidzialnej Nerce". Ten kultowy, konceptualny projekt stanowiący hołd młodej gwardii muzyków dla pionierskich czasów kultury hip-hop w Polsce, sprawił, że słuchacze doczekali się nowej wersji "Dźwięków Stereo" oraz "Śródmieścia Południowego".

NMET pojawili się także na największych tegorocznych festiwalach w Polsce: Weekender, Opener i sierpniowym Tauron Nowa Muzyka.