Dreamers Tour II - Daniel Spaleniak

Koncerty, Sopot

Data 06.11.2014 21:30
Miejsce SPATiF
Adres ul. Bohaterów Monte Cassino 54
Miejscowość Sopot
Bilety wstęp wolny

Pod koniec października jeden z najciekawszych debiutantów 2014 roku Daniel Spaleniak wyruszy w drugą trasę koncertową promującą krążek „Dreamers”.

W Sopocie Daniel Spaleniak zagra wraz z zespołem w klubie SPATiF było to 06 listopada 2014 o godz. 21.00.

Daniel Spaleniak zadebiutował w marcu 2014 roku albumem „Dreamers”. Artysta szybko uznany został za jeden z najciekawszych debiutów tego roku, co zaowocowało zaproszeniami na tak prestiżowe festiwale jak: Open’er Festival, Halfway Festival, Tatarak Festival czy Soundrive Fest. Po festiwalowych sukcesach młody muzyk z Łodzi postanowił zaprezentować materiał w zupełnie nowej odsłonie zapraszając do współpracy Tomasza Kerbera (gitara elektryczna), Piotra Urbańskiego (gitara basowa) i Jakuba Sochackiego (perkusja).

Muzyka Spaleniaka to trzymające w napięciu, nastrojowe i niepokojące kompozycje z pogranicza alternatywnego folku i americany, które idą w parze z głębokim, niskim i szorstkim wokalem na długo zostającym w pamięci. Podczas trasy koncertowej „Dreamers Tour II” artysta zagra zarówno nastrojowe koncerty solowe w wersji akustycznej, jak i te pełne gitarowych brzmień z całym bandem. W wybranych klubach koncertom Daniela towarzyszyć będzie wystawa zdjęć Weroniki Izdebskiej – autorki między innymi okładki płyty „Dreamers” oraz teledysku do singla "My name is wind”. http://www.ovors.com/