Figury foremne - Malina Tomaszewska

Kultura, Gdynia

Data 20.10.2014 17:00-31.10.2014 17:00
Miejsce Infobox Gdynia
Adres Świętojańska 30
Miejscowość Gdynia
Bilety wstęp wolny

20 października 2014 r. o godz. 17:00 w sali konferencyjnej InfoBoxu odbędzie się wernisaż wystawy litografii "Figury foremne" autorstwa Maliny Tomaszewskiej.

Malina Tomaszewska jest absolwentką wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W 2003 roku uzyskała dyplom w pracowni prof. Wł. Łajminga oraz Zb. Gorlaka, a w 2004 roku stypendium Rządu Francuskiego w Ecole des Beaux-Arts w Rennes. Mieszka i tworzy w Trójmieście. Zajmuje się malarstwem, instalacją przestrzenną, video, działaniami w przestrzeni miejskiej, od malarskości obrazu do konkluzji socjologicznych.

Cykl barwnych litografii, które zaprezentujemy w przestrzeni InfoBoxu, powstał jako część projektu "Sztuka - nauka". Prace są kombinacją poszukiwań kolorystycznych w obrębie figur geometrycznych foremnych. Formy te niosą ze sobą konotacje kulturowe, są znakami o bogatej gamie odniesień. System skojarzeń przywołuje kwadrat Malewicza, ale także kształt portretu trumiennego. Figury są zarazem pewnym współczesnym kodem, który łączy XVIII wieczną technikę litografii z ideami modernizmu.

Wystawę można oglądać od 20 do 31 października 2014. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!