Różowy miesiąc w Hard Rock Cafe Gdańsk

Kultura, Gdańsk

Data 20.10.2014 00:00-26.10.2014 00:00
Miejsce Hard Rock Cafe
Miejscowość Gdańsk

Od ponad 15 lat w październiku w restauracjach Hard Rock Cafe na całym świecie organizowana jest akcja „PINKTOBER”, mająca na celu wsparcie walki z nowotworem piersi. W tegorocznej edycji „różowego października” po raz pierwszy weźmie udział Hard Rock Cafe Gdańsk. Każda osoba, która do końca miesiąca odwiedzi nowo otwartą restaurację, będzie miała wiele możliwość wsparcia Stowarzyszenia Unicorn działającego na rzecz osób chorych na raka oraz ich bliskich.

Akcja „PINKTOBER” organizowana od ponad 15 lat w restauracjach Hard Rock Cafe na całym świecie pozwoliła zgromadzić miliony dolarów, które przeznaczono na profilaktykę raka piersi oraz badania nad tą chorobą. To, co czyni tę inicjatywę wyjątkową to fakt, że mobilizuje ona hardrockową społeczność z całego świata do wspólnej walki z nowotworem piersi. Lokale i ich partnerzy jednoczą się za pośrednictwem twórczej współpracy, organizacji wydarzeń specjalnych, limitowanych edycji gadżetów oraz muzyki.

Pinktober to wyjątkowa akcja, która jednoczy hardrockową społeczność na całym świecie. Hard Rock Cafe Gdańsk postawiło sobie ambitny cel znalezienia się w czołówce restauracji, które zgromadziły największą ilość środków. Spośród wielu aktywności, które zaplanowaliśmy, jedną z najbardziej zaskakujących jest „różowy słoik”, który powstał z inicjatywy naszej załogi. Członkowie teamu wrzucają do niego datki za każde niecenzuralne słowo, które im się wymknie – komentuje Monika Ugodowska, Sales & Marketing Manager Hard Rock Cafe Gdańsk.

Tegoroczna edycja ma charakter wielowymiarowy. Na początku października do Rock Shopu trafiła limitowana edycja koszulek z różową wstążeczką. 15% zysku z ich sprzedaży przekazywane jest Stowarzyszeniu Unicorn. W październiku w karcie restauracji znalazły się też specjalne, różowe drinki oraz ciastko Red Velvet. Część zysku z ich sprzedaży (od 20 do nawet 50 %) zostanie przeznaczona na wsparcie fundacji. Klienci, w zamian za symboliczny datek, będą również mogli nabyć muffinki z symbolem różowej wstążeczki.

Ponadto 23 października o godz. 19:30 odbędzie się koncert zespołu Water Jug połączony z charytatywną zbiórką datków na rzecz fundacji. Dodatkowym elementem zachęcającym Gdańszczan do zaangażowania się w akcję będzie podświetlenie budynku restauracji na różowo.

Stowarzyszenie Unicorn powstało w 1999 roku. Głównym obszarem jego działalności jest pomoc osobom chorym na nowotwory oraz ich bliskim. Stowarzyszenie od lat realizuje specjalistyczne projekty, dzięki którym niesie pomoc osobom z całej Polski. Polskie Towarzystwo Psychoonkologiczne zalicza je do grona prekursorów opieki psychoonkologicznej. W działalność stowarzyszenia mocno zaangażowani są Barbara i Jerzy Stuhrowie.