Politycy nie zabijajcie polskich mediów

Kiev Office (Premiera albumu - Statek Matka) + Pale Blue Dot

Koncerty, Gdynia

Data 24.10.2014 20:00
Miejsce Desdemona
Adres Antoniego Abrahama 37
Miejscowość Gdynia
Bilety 15 zł

POWRÓT LEGEND MIASTA Z MORZA I MARZEŃ. NA ŻYWO. Premiera czwartego albumu - "Statek Matka"

Kiev Office (Alternative/Rock - Gdynia)

Kiev Office to grupa z morza i marzeń, założona w 2007 roku w Gdyni przez Michała Miegonia (Wok, Git). Od sześciu lat nieprzerwanie dostarcza głośnych melodii i abstrakcyjnych tekstów o mocnym rytmicznym fundamencie (Krzysztof Wroński - Perkusja, Joanna Kucharska - Bass).

Kiev ma za sobą ponad 160 koncertów w kraju i zagranicą - między innymi festiwale : Jarocin, Heineken Open'er Festival, Węgorzewo, MusikDirekt Fest w Szwedzkim Kalmar.

Każdy z albumów grupy jest innym slajdem na rzutniku dokumentującym dany moment. Na albumie "Jest Taka Opcja" penetrowali rejony melodyjnego indie rocka. Na "Anton Globba" trio składało hołd trójmiejskiej scenie alternatywnej łącząc przebojowość z surową, ale przestrzenną produkcją. Na "Zamenhofa" hołdowali radykalnemu Lo-Fi niczym kaszubski Ariel Pink.

Na najnowszym, czwartym albumie grupy zatytułowanym "Statek Matka", Kiev Office powracają do swoich korzeni, do piosenek które nie zmienią świata, ale sprawią że poczujesz chęć twórczej destrukcji. Jeśli Pixies śpiewaliby o legendach kaszubskich oraz ulubionych spacerowych miejscach Gdynian to brzmiałoby to właśnie tak jak ich najnowszy album. Ponad pół godziny jazdy bez trzymanki. To nie zgrywa - w Gdyni po prostu tak jest.