Alternatywne dico polo, czyli Bracia Figo Fagot

Koncerty, Gdynia

Data 17.10.2014 20:00
Miejsce Klub Ucho
Adres Świętego Piotra 2
Miejscowość Gdynia
Bilety 45 zł , w przedsprzedaży 40 zł

Ten zespół to fenomen. Początkowo istniał tylko w TV, ale na prośby fanów nagrał płytę i zaczął dawać prawdziwe koncerty. Alternatywne dico polo grupy zaczęło przyciągać na jej występy tłumy. Bilety na minione koncerty rozchodziły się w mgnieniu oka. Już 17 października Bracia Figo Fagot ponownie zagrają w Klubie Ucho i dodatkowo zaprezentują materiał z najnowszego wydawnictwa - "Discochłosta". W ramach supportu - Night Mistress.

Zespół powstał we wrześniu 2010 roku na potrzeby serialu "Kaliber 200 Volt", emitowanego w jednej z telewizji muzycznych i jest realną kontynuacją serialowych postaci, tworzących wysmakowane disco polo z elementami humorystycznej ironii. BFF to "Figo - Fabian Barłoś", czyli Piotr Połać (wokal, teksty) oraz "Fagot - Szymon Filip Barłoś", czyli Bartosz Walaszek (keyboard, wokal, teksty). 21 maja 2012 roku, nakładem S.P. Records, ukazała się debiutancka płyta grupy - "Na Bogatości". Album zawierał utwory znane z serialu "Kaliber 200 Volt" w nowych aranżacjach, a także premierowe kompozycje. Krążek jeszcze tydzień przed premierą znalazł się na pierwszym miejscu przedsprzedaży Empiku w rankingu TOP 50. Singlem promującym wydawnictwo był utwór "Bożenka", do którego teledysk obejrzało już ponad 11 milionów użytkowników kanału Youtube. 5 października ubiegłego roku na sklepowych półkach pojawił się drugi album kapeli zatytułowany "Eleganckie Chłopaki". Gościnnie wystąpił na nim Czesław Mozil. Wydawnictwo, podobnie jak poprzednie, przypadło do gustu publiczności, o czym świadczy fakt, że ta wypełniała po brzegi każdą salę, w której grali Bracia Figo Fagot. W październiku 2014 roku odbędzie się premiera następnego longplaya zespołu - "Discochłosta!". Po raz kolejny zapowiada się więc niezła zabawa, na której nie może Was zabraknąć!

Night Mistress (support)

Heavy/power metalowy zespół, który charakteryzują przebojowe, melodyjne kompozycje z mocnym wokalem. Grupa ma na swoim koncie bardzo dobrze oceniany przez krytyków album "The Back of Beyond". Nowa płyta - "Into the Madness", została wydana 20 czerwca nakładem niemieckiej wytwórni Power Prog. Muzycy pod szyldem Nocny Kochanek zasłynęli utworem "Minerał Fiutta" , napisanym na potrzeby filmu animowanego "Kapitan Bomba - Zemsta Faraona". Muzyka NM często była wykorzystywana również jako ścieżka dźwiękowa do kreskówki "Kapitan Bomba".

BILETY: 40 zł (przedsprzedaż) / 43 zł (Eventim) / 45 zł (w dniu koncertu)