Czesław Śpiewa

Koncerty, Sopot

Data 17.10.2014 22:00
Miejsce Scena
Adres al. Franciszka Mamuszki 2
Miejscowość Sopot
Bilety 1 PULA - 49 zł antresola / VIP - 70 zł

Zespół Czesław Śpiewa to jeden z bardziej popularnych i cenionych zespołów w Polsce. Należy również do niekwestionowanych ulubieńców publiczności, która docenia nie tylko brzmienia i dźwięki, ale też i oryginalną konferansjerkę w wykonaniu Czesława Mozila, który stoi na czele grupy.

Czesław Śpiewa swoje występy na żywo podnosi do rangi spektakli muzycznych. To wielobarwne widowiska z wirtuozerskimi popisami instrumentalnymi - wszyscy członkowie zespołu są absolwentami Royal Danish Music Academy. Na koncertach muzyka przeplata się z autobiograficznymi anegdotami i nietuzinkowymi żartami. Mają na koncie 15 nominacji do "Fryderyków", 3 zdobyte statuetki, ponad 900 zagranych koncertów w Polsce i za granicą.

Jesień 2014 roku będzie dla zespołu wyjątkowa. Zbiega się ona z trasą koncertową promującą najnowszą płytę zespołu, która ukaże się z początkiem października. Wydawnictwo porusza trudny temat emigracji. Ale kto ma śpiewać o emigrantach, jak nie Czesław Mozil?

Na płycie zagrało siedem idealnie skomponowanych indywidualności i osobowości muzycznych. Oto oni i ich przebogate instrumentarium:

  • Czesław Mozil - vocal, akordeon, fortepian, melodica;
  • Marie Louise von Bulow (Sosser) - kontrabas, bas elektryczny, gitary, flet poprzeczny, chórki;
  • Karen Duelund Guastavino - saksofon barytonowy, saksofon sopranowy, klarnet, klarnet basowy, flet prosty, auto harfa, małe instrumenty perkusyjne, melodica, chórki;
  • Martin Bennebo Pedersen - akordeon, organy, fortepian, chórki;
  • Troels Drasbeck - perkusja, dzwoneczki, guitalele, chórki;
  • Hans Find Moeller - gitara elektryczna, gitara basowa, kontrabas, flet prosty, ukulele, trąbka, chórki;
  • Jakob Munck Mortensen - parówka, trąbka, susafon, flet prosty, chórki.

Koncerty na żywo to zdecydowanie najmocniejsza strona zespołu. Muzycy zabierają swoich słuchaczy w zwariowaną podróż do krainy finezyjnych dźwięków tanga, popu, folku i awangardy. Używają do tego szerokiej gamy instrumentów, improwizują, reagują na nastroje publiczności, tworzą niesamowity klimat.