Kolejny weekend z Profesorem Why™ w EXPERYMENCIE!

Inne, Gdynia

Data 08.10.2014 00:00
Miejsce Experyment
Miejscowość Gdynia

Weekend, podczas którego chemia i nowoczesna technologia połączą swe siły i pokażą Wam przystępną, a do tego wciągającą stronę nauki!

11 i 12 października w Centrum Nauki EXPERYMENT wszyscy chętni goście będą mogli eksperymentować w wirtualnym laboratorium i poznawać tajniki rozszerzonej rzeczywistości.

Posłuży do tego wyjątkowa gra – Professor Why™ Chemia. To gra komputerowa z elementami edukacji, która umożliwia wykonywanie dziesiątek eksperymentów chemicznych w bezpiecznym laboratorium, widzialnym na ekranie komputera lub poprzez rzutnik. To propozycja dla wszystkich – bez ograniczeń wiekowych!

Gra Professor Why™ łączy obraz rzeczywisty (z kamery internetowej) z obrazem generowanym komputerowo, co pozwala na bezpieczne i przyjazne dla środowiska wykonywanie doświadczeń chemicznych. Dodatkowo, wysokiej jakości trójwymiarowa grafika do złudzenia przypomina przyrządy, substancje czy szkła z prawdziwego laboratorium chemicznego. Autorem gry jest firma CTAdventure, działająca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, zajmująca się wprowadzaniem technologii rozszerzonej rzeczywistości do współczesnej, nowoczesnej edukacji.

Aby przekonać się, że chemia to nauka prawdziwie wybuchowa i zobaczyć jak działają najnowsze pomoce edukacyjne wystarczy odwiedzić Centrum Nauki EXPERYMENT w sobotę lub niedzielę (11 lub 12 października) w godzinach od 12.00 do 14.00.

Udział w pokazach gry jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rezerwacji. Obowiązują standardowe bilety wstępu na wystawę.