Wystawa grafiki w TYGLU

Kultura, Gdynia

Data 15.10.2014 19:00
Miejsce TYGIEL
Adres ul. Abrahama 86
Miejscowość Gdynia
Bilety wstęp wolny

Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na otwarcie wystawy grafiki "3 KRAJOBRAZY":

  • Aliny Jackiewicz-Kaczmarek
  • Łukasza Butowskiego
  • Dominika Włodarka

Wystawa zostanie otwarta 15 października 2014 o godz. 19.00

Alina Jackiewicz - Kaczmarek jest profesorem w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie prowadzi pracownię Grafiki Artystycznej wklęsłodruku. Uprawia grafikę artystyczna, rysunek, malarstwo i fotografie przyrody. Autorka 34 wystaw indywidualnych, uczestniczyła w ponad 140 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, Laureatka 33 nagród i wyróżnień na wystawach i konkursach okręgowych, ogólnopolskich i międzynarodowych.

Natura jest niezmiennie głównym tematem jej prac w których ukazuje magię i piękno świata przyrody. od kilku lat do tematyki jej twórczości dołączył także motyw ukazujący lodowce Arktyki. Grafiki wykonane są w klasycznych technikach metalowych: akwatinta, mezzotinta i akwaforta. Łukasz Butowski - absolwent malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Od 2007 roku pracuje jako asystent w pracowni litografii. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach i prezentacjach sztuki w kraju i za granicą.

Dominik Włodarek - absolwent Wydziału Edukacji Wizualnej ASP w Łodzi oraz Wydziału Grafiki Fińskiej Akademii Sztuk Pięknych w Helsinkach.

Od 2012 roku pracuje jako asystent w Pracowni Wklęsłodruku na Wydział Grafiki ASP w Gdańsku. Autor siedmiu wystaw indywidualnych w Polsce i Finlandii oraz licznych wystaw zbiorowych. Wystawa będzie czynna do 26 listopada 2014r.

www:eraartprofile.pl

Wystawa towarzyszy IV Międzynarodowemu Biennale Grafiki Cyfrowej - Gdynia 2014.