Politycy nie zabijajcie polskich mediów

Interaktywna wystawa dla dzieci i dorosłych

Kultura, Gdynia

Data 03.10.2014 12:00-02.11.2014 15:00
Miejsce Pasaż Tesco
Miejscowość Gdynia
Bilety wstęp wolny

Już 3 października br. zostanie zainaugurowana interaktywna wystawa, którą zorganizuje Akwarium Gdyńskie należące do Morskiego Instytutu Rybackiego. Ekspozycja jest wyjątkowa, ponieważ powstała przy użyciu najnowszych technologii!

Wystawa jest częścią projektu Baltic Museums 2.0 i prezentuje zwierzęta zamieszkujące środowisko wodne. Poza zdjęciami, dzięki kodom QR i przy użyciu własnych telefonów, odbiorcy będą mogli zobaczyć też filmy z prezentowanymi zwierzętami oraz posłuchać lektora opowiadającego o tych organizmach. Ekspozycja będzie dostępna od 3 października do 2 listopada w Pasażu Tesco przy ulicy Kcyńskiej 27. Dodatkowo 4 października w godzinach 12:00-15:00 zostaną przeprowadzone animacje dla dzieci, które będą nawiązywały do tematyki wystawy. Na dzieci czekać będą kolorowanki, łowienie rynek, malowanie twarzy w morskie motywy, a także konkursy na temat ekspozycji!

Akcja odbędzie się w ramach programu „Poznaj bliskiego sąsiada”, pod Patronatem Prezydenta Miasta – Wojciecha Szczurka i skierowanego do mieszkańców Gdyni. W Pasażach Tesco przy ul. Kcyńskiej i ul. Nowowiczlińskiej swoją działalność zaprezentować mogą wszystkie organizacje, stowarzyszenia, fundacje i jednostki działające na rzecz lokalnej społeczności. Osoby zainteresowane przyłączeniem się do akcji zachęcamy do kontaktu z lokalną koordynatorką programu, Małgorzatą Mach, pod adresem [email protected]