Wolność jest w naturze, czyli biegamy w Luzinie

Sport, Luzino

Data 11.10.2014 10:00
Miejsce Ścieżka Zdrowia
Miejscowość Luzino

Dnia 11 października 2014 roku w sobotę o godzinie 10:00 w Luzinie na Ścieżce Zdrowia odbędzie się oficjalne otwarcie 1 z 25 ścieżek biegowych w Polsce, które powstały z inicjatywy Lasów Państwowych i Ministerstwa Środowiska, dla uczczenia 25 rocznicy wolnych wyborów.

  • Nasza trasa jest pięciokilometrową pętlą. Rozpoczyna się i kończy w Luzinie przy ul. Wilczka, gdzie znajduje się miejsce postoju pojazdów i system wiat. (E 18º5´58,59´´ N 54º34´38,73´´) Trasa doskonale nadaje się nie tylko do biegania ale także do spacerów, joggingu, nordic walking czy jazdy na biegówkach. Prowadzi głównie przez bory sosnowe, jedynie w zachodniej części zahacza o starodrzew bukowy - informuje Nadleśnictwo Strzebielino.

[IMG_R]2[/IMG_R]

Otwarcie ścieżki będzie połączone z organizacją Biegu ,,Wolność jest w naturze” na dystansie 5 km (dorośli) i 2 km (młodzież). Chciałbym Państwa serdecznie zachęcić i zaprosić do udziału w tym wydarzeniu. Proszę również o powiadomienie innych miłośników aktywnego wypoczynku w lesie. Każdy z uczestników Biegu otrzyma okolicznościowy drewniany medal. Po Biegu organizatorzy zapewnią uczestnikom ciepły posiłek.

Proszę o zgłaszanie swojego udziału w Biegu na adres: [email protected]