Weź udział w III Biegu Oliwskim

Sport, Gdańsk

Data 05.10.2014 12:00
Miejscowość Gdańsk

5 października odbędzie się III Bieg Oliwski, który organizowany jest przez Radę Dzielnicy Oliwa i Akademię Biegania na dystansie 5 km i 11 km.

[IMG_R]2[/IMG_R]

Impreza do tej pory odbywała się dwukrotnie i ma opinię jednego z najbardziej klimatycznych biegów. Wynika to z miejsca organizacji biegu, który odbywa się w przepięknej dzielnicy Gdańska. Jak wyjaśniają organizatorzy III Biegu Oliwskiego - jest to impreza niezwykła, gdyż kameralność i klimat miejsca, wręcz sprzyja rodzinnej atmosferze rodzinnego święta biegowego. 

Trasa oliwskiego biegu będzie prowadzić przez tereny miejskie, w tym położone na obszarze ogrodu zoologicznego, oraz zarządzane przez Nadleśnictwo Gdańsk

[IMG_R]3[/IMG_R]

Na bieg warto się zapisać już teraz, bo limit zawodników wynosi tylko 300 osób. Natomiast atrakcyjne wpisowe w wysokości 10 zł, wręcz zachęca do uczestnictwa w imprezie.

Zapisy

Na bieg można zapisywać się poprzez formularz zgłoszeniowy, który dostępny na stronie http://izawody.pl/tournament/view/informations/1033. Zapisy trwają do 1 października.

Uczestnicy biegu zobowiązani są do wniesienia opłaty startowej w wysokości 10 złotych na nr konta: 

49 1160 2202 0000 0002 6662 2852

Akademia Biegania

ul. Kościuszki 9c/4, Gdańsk 80-451.   Tytuł przelewu: opłata startowa III Bieg Oliwski imię i nazwisko zawodnika  

Co ważne, udział w imprezie jest bezpłatny dla mieszkańców gdańskiej dzielnicy Oliwa !!! Zgłoszenia mieszkańców Oliwy przyjmowane są poprzez stronę BiegOliwski.AkademiaBiegania.pl do dnia 25 września do godz. 23:59. 

Trasa

Bieg odbędzie się na dystansie 5 km (+/- 10%) lub 11 km (+/- 10% ) o godzinie 12:00. Start i meta znajdować się będą na terenie boiska KS Olivia przy ul. Kościerskiej - Większa część trasy jest zlokalizowana w lesie (teren Ogrodu Zoologicznego i Nadleśnictwa Gdańsk). Kilkusetmetrowe odcinki to nawierzchnia asfaltowa. 

Trasa ma dwie pętle - jedną dla 5 km i dwie dla 11 km, które przebiegają na tej samej pętli. Zawodnicy startujący na dystansie 11 km nie kończą pierwszej pętli na terenie boiska. Wcześniej, na piątym kilometrze trasy, kierowani będą przez służby informacyjne oznaczone pomarańczowymi kamizelkami na dalszy odcinek trasy.

Na miejscu startu (mety) znajdować się będzie przebieralnia, toalety oraz depozyt.

Klasyfikacja końcowa biegów 

Kategorie:

Kobiety: 

(K16) kobiety 16 - 39 lat  (K40) kobiety 40 - 59 (K60) kobiety 60 i powyżej 

Mężczyźni:  (M16) mężczyźni 16 - 39 lat  (M40) mężczyźni 40 - 59  (M60) mężczyźni 60 i powyżej 

Najszybsza mieszkanka Oliwy, Najszybszy mieszkaniec Oliwy. 

Nagrody

Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowy medal. W klasyfikacji Oliwianie, najszybsza mieszkanka Oliwy i najszybszy mieszkaniec Oliwy otrzymają puchary. 

W kategoriach wiekowych pierwsze trzy osoby otrzymają puchary.

Nagrody nie dublują się.

Po biegu wszyscy zawodnicy wezmą udział w losowaniu dodatkowych nagród – ufundowanych przez sponsorów.