Kaszuby Biegają. Bieg o Złotą Górę już 20 września

Sport, Kartuzy

Data 20.09.2014 11:00
Miejsce Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu Złota Góra
Miejscowość Kartuzy

20 września br. o godz. 11 wystartuje z Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu Złota Góra k.Kartuz dziewiąty bieg w ramach cyklu Kaszuby Biegają 2014. Bieg o Złotą Górę długości 10 km prowadzić będzie bardzo malowniczymi terenami wokół jeziora Brodno Wielkie. Trasa w połowie prowadzi drogami asfaltowymi natomiast w drugiej części drogami polnymi. Uroczystego Startu dokona burmistrz Kartuz Mirosława Lehman.

Wszyscy zawodnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnej kawiarenki oraz gorącej zupki po biegu. W bazie biegu dostępne będą toalety, szatnie oraz prysznice. Każdy, który ukończy bieg otrzyma pamiątkowy medal oraz punkty do klasyfikacji generalnej. Najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymają nagrody. Nadzór nad bezpieczeństwem sprawować będą: Komenda Policji Kartuzy, Powiatowa Straż Pożarna w Kartuzach, Straż Gminna Kartuzy oraz Powiatowe Centrum Zdrowia. Po ośmiu biegach w klasyfikacji generalnej prowadzą Barbara Bączek-Motała z Rumi oraz Łukasz Kujawski z Żukowa.

Złota Góra leżąca na terenie gminy Kartuzy to jedno z najpiękniejszych miejsc na Kaszubach. Dodatkową atrakcją będą zmagania żeglarzy w regatach o Mistrzostwo Kartuz w klasach: Optymist, Cadet, Vaurien oraz OMEGA.