Drużynowe sumo i spacer rybaka podczas Turnieju Sołectw

Sport, Władysławowo

Data 14.09.2014 15:00
Miejsce Boisko i Haka Sportowa
Adres ul. Morska 1
Miejscowość Władysławowo
Bilety wstęp wolny

II Turniej Sołectw i Dzielnic Gminy Władysławowo odbędzie się już 14 września (niedziela) w godz. 15:00-21:00 na boisku lub w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 we Władysławowie. Wśród konkurencji m.in. "drużynowe sumo", "spacer rybaka", czy wzbudzające wielkie emocje podczas ubiegłorocznej edycji - przeciąganie liny.

Konkurencje:

  1. trzymajmy się razem

Zadanie polega na ustawieniu na podeście (80×120 cm) w ciągu minuty jak największej ilości osób. Następnie po sygnale osoby będące na podeście przez 15 sekund nie mogą dotknąć nawierzchni poza podestem. Dopuszczalna jest jedna nieudana próba. Zabrania się wnoszenia na podest wszelkich rzeczy ułatwiających utrzymanie równowagi oraz zwiększających powierzchnię podestu.

  1. przeciąganie liny

Zadanie polega na przeciągnięciu drużyny przeciwnej na swoją stronę. System wyłonienia zwycięskiej drużyny zależny będzie od ilości zgłoszonych drużyn.

  1. bieg ludzkich taczek

Drużyny pokonują trasę parami na czas. Jest to tradycyjna konkurencja „taczki”, tyle że w sztafecie. Pozycja zawodników – jeden na rękach porusza się po ziemi, a drugi trzyma go za nogi i idzie za nim. Druga para rusza ze startu po dotknięciu przez zawodnika pierwszej pary.

  1. drużynowe sumo

Członkowie drużyny zakładają na siebie mini kule zorbingowe i stają po przeciwległych stronach pola gry. Otrzymują zadanie wypchnięcia z oznaczonego obszaru zawodników drużyny przeciwnej. Każdy kto opuści pole gry kończy udział w zabawie. Wygrywa drużyna której przynajmniej jeden członek zostanie w polu gry lub opuści je jako ostatni.

  1. wyścig na dwóch kółkach

Zadaniem drużyny jest w jak najkrótszym czasie przejechanie slalomu na segway’u (dwukołowy pojazd elektryczny).

  1. łuk

Drużyna ma za zadanie trafić do tarczy z łuku i zdobyć jak największą ilość punktów. Każdy z członków drużyny ma do dyspozycji trzy strzały. Punkty członków drużyny są sumowane.

  1. minigolf

Członkowie drużyny odbijając piłeczkę naprzemiennie pokonują tor składający się z trzech dołków. Wygrywa ta drużyna, która w jak najmniejszej ilości uderzeń zaliczy wszystkie dołki.

  1. wbijanie gwoździ

Zawodnicy drużyny uderzając w gwoździa naprzemiennie muszą jak najmniejszą ilością uderzeń wbić go w pień drzewa. Zadanie zostaje zaliczone w momencie, kiedy główka gwoździa znajdzie się na poziomie powierzchni pnia.

  1. spacer rybaka

Drużyny mają za zadanie w jak najkrótszym czasie przetransportować techniką dowolną ciężar znajdujący się w sieci rybackiej. Na starcie muszą go zapakować do sieci i po dotarciu do wyznaczonego miejsca wypakować. Następnie tym samym zajmuje się drugi, a następnie trzeci członek drużyny.

Regulamin turnieju dostępny jest u sołtysów oraz przewodniczących dzielnic Gminy Władysławowo.