Festiwal Form Komunikacji Wizualnej

Imprezy klubowe, Gdańsk

Data 12.09.2014 00:00-14.09.2014 00:00
Miejsce B90
Miejscowość Gdańsk

Festival Interference z przyjemnością ogłasza festiwalowe koncerty, które odbędą się na w Klubie B90 na terenie Stoczni Gdańskiej w dniu 13.09.2014. Do udziału w wydarzeniu zaproszono wyjątkowych artystów, reprezentujących różne nurty muzyki elektronicznej - Felixa Kubina, Alexa Smoke'a oraz projekt M.U.M.A. Główną gwiazdą wieczoru będzie zespół King Midas Sound.

KING MIDAS SOUND

King Midas Sound - brytyjska grupa muzyczna założona w Londynie przez Kevina Martina, Rogera Robinsona oraz Kiki Hitomi. Wykonują oni eklektyczne połączenie takich gatunków muzycznych jak dub, dubstep, neo soul czy trip-hop. Swój materiał wydają pod szyldem wytwórni Hyperdub.

W skład kolektywu wchodzą 3 osoby reprezentujące zarówno różne klimaty muzyczne, jak i pochodzące z różnych środowisk muzycznych. Są to:

Kevin Martin - pochodzący z Londynu muzyk, producent muzyczny oraz dziennikarz. Martin jest aktywny na scenie eksperymentalnej oraz elektronicznej od początku lat 90. Jego najważniejszymi projektami są God, Techno Animal, The Bug, Ice, Curse Of The Golden Vampire. Współpracował z wieloma zespołami, muzykami, producentami i wokalistami, jak chociażby Justin Broadrick, Alec Empire, John Zorn, Blixa Bargeld, El-P, Dälek, DJ Vadim, Anti-Pop Consortium czy Flow Dan.

Roger Robinson - pochodzący z Trynidadu muzyk, wokalista, pisarz i poeta. Artysta został niejednokrotnie doceniony za swój dorobek pisarski oraz performerski, zaś magazyn Decibel uznał go za jednego z 50 najważniejszych czarnoskórych pisarzy, którzy mieli wpływ na brytyjską literaturę w ciągu ostatnich 50 lat.

Kiki Hitomi - urodzona w Osace, zaś mieszkająca w Londynie wokalistka i producentka muzyczna. Zaangażowana w takie projekty jak Dokkebi Q oraz Black Chow (gdzie również współpracuje z Kevinem Martinem).

www.kingmidassoundmusic.com

FELIX KUBIN

Żyje i tworzy bez względu na grawitację. Jego działania artystyczne obejmują szalone występy / filmy animowane / sztuki radiowe / muzykę teatralną i filmową. To wunderkind i zarazem enfant terrible niemieckiej muzyki elektronicznej. Sam artysta określa swoją muzykę jako "psycho sci-fi pop". Z uporem maniaka dekonstruuje przeboje pop, podrasowując je awangardą i nowofalowymi brzmieniami.

www.felixkubin.com

ALEX SMOKE

Szkocki muzyk i producent znany z bardzo umiejętnego łączenia muzyki klasycznej, techno oraz popowych struktur. Twórca trzech studyjnych albumów - Incommunicado (2005), Paradolia (2006) w Soma Records i "Lux" (2010) we własnym labelu Hum+Haw.

alexsmoke.com

Multi Universe Monsters Attack

M.U.M.A - Multi Universe Monsters Attack - to performance audio-wizualny, połączenie brzmień żywych, etnicznych instrumentów,nowoczesnej muzyki elektronicznej oraz najnowszych technik animacji i video. Jest to już kolejne wcielenie projektu - tym razem za stronę dźwiękową odpowiedzialni są Adam Frankiewicz i Zbigniew Rusiłowicz a ich energetyczne brzmienia dopełnią eksperymentalne wizualizacje wykonane przez Sebastiana Łukaszuka.

Więcej informacji na stronie www.b90.pl