Politycy nie zabijajcie polskich mediów

Punkt wyjścia, czyli trzecia edycja Spichlerza Sztuki

Kultura, Wejherowo

Data 22.08.2014 00:00-31.08.2014 00:00
Miejsce Dawny spichrz przy młynie
Miejscowość Wejherowo
Bilety wstęp wolny

W dawnym spichrzu usytuowanym w centrum Wejherowa po raz trzeci odbędzie się akcja Spichlerz Sztuki. Tegorocznym tematem imprezy będzie „Punkt wyjścia” . Wystawa czynna będzie od 22 do 31 sierpnia.

  • To prawdziwy kontakt ze sztuką. Temat „punkt wyjścia” jest doskonałym podłożem dla artystów jak i dla widzów. Będą to zdjęcia inspirowane malarstwem, oraz inne dziedziny sztuki inspirowane fotografią. Każdy będzie miał okazję na swój sposób przemyśleć realizację projektu – tłumaczy Marta Papierowska, organizator Spichlerza Sztuki.

Zaproszeni artyści wywodzący się głównie ze środowiska Wejherowsko - Trójmiejskiego zaprezentują prace z różnych dziedzin sztuki. Impreza została wzbogacona o wystawę w parku miejskim.

  • Dzięki dyrektorowi Fopke, który stał się naszym partnerem, udało nam się wystawić kilka prac w Muzeum Piśmiennictwa w Wejherowie oraz w Parku Majkowskiego – wspomina Artur Wyszecki, organizator Spichlerza Sztuki.

Spichlerz to idea spotkania, wymiany energii, działania. Akcja organizowana przez niezależnych artystów w starym magazynie zbożowym w Wejherowie. Będzie on otwarty codziennie.

Dawny spichrz przy młynie, usytuowany w centrum Wejherowa to budynek czterokondygnacyjny z pruskiego muru. Po latach funkcjonowania jako magazyn zboża, zapomniany w czasach PRL-u; po odzyskaniu przez dawnych właścicieli pełnił różne funkcje: wypożyczalni kaset video, restauracji, hurtowni alkoholu, klubu bilardowego i dyskoteki.