Koncert piosenek Stanisława Staszewskiego w wykonaniu Kazika Staszewskiego z Kwartetem ProForma

Inne, Kwidzyn

Data 18.09.2014 00:00
Adres ul. Katedralna 18
Miejscowość Kwidzyn
Bilety KupBilecik.pl

Stanisław Staszewski był twórcą nietuzinkowym - bard Płocka i Paryża, bram i poddaszy, alkoholu i miłości. Dzięki magii jego ballad, szara i szorstka codzienność zaczyna błyszczeć barwnymi refleksami, odbitymi od szkła lub zimnego ostrza sztyletu. Zwyczajni ludzie stają się bohaterami niezwykłych opowieści, w których emocje pokonują nicość, a uśmiech pozwala przezwyciężyć łzy. Pozostawił po sobie niespełna 30 piosenek, jest między innymi autorem sławnej andquot;Celinyandquot; czy andquot;Barankaandquot;. Kwartet ProForma to poznański zespół wykonujący piosenkę autorską. Działalność rozpoczął w 2001 roku od koncertów klubowych. Cechą charakterystyczną Kwartetu są bogate aranżacje, w których oprócz instrumentarium podstawowego pojawiają się również kontrabas, akordeon, melodyka i mandolina. Kwartet ProForma jako jedyny kwartet w Polsce (a może i na świecie) występuje w stałym, pięcioosobowym składzie:

Piotr Lembicz - gitary, mandolina Przemysław Lembicz - śpiew, gitary Wojciech Strzelecki - gitara basowa, kontrabas, śpiew Marek Wawrzyniak - perkusja Marcin Żmuda - fortepian, instrumenty klawiszowe, akordeon, melodyka, śpiew

Podczas koncertu piosenek Stanisława Staszewskiego zespołowi towarzyszy Kazik Staszewski, który oprócz piosenek ojca zaśpiewa również kilka innych swoich kompozycji, w tym utwory, które nigdy nie były wykonywane na żywo.

Kliknij TUTAJ i KUP BILET