Iron Kingdom

Koncerty, Gdańsk

Data 28.04.2014 00:00
Miejsce Klub Metro
Miejscowość Gdańsk
Bilety 12 zł

Iron Kingdom- classic heavy metal (Kanada)

Heavy metalowa kapela z Surrey, Kanada przywraca klasyczne brzmienie rodem z lat 70 i 80. Inspirowana takimi zespołami, jak Iron Maiden, Judas Priest, Blind Guardian, The Scorpionsczy Rush. Zespół założony z inicjatywy Chrisa Osterman'a w 2011 oraz Amandy Osterman oraz Leightona Holmes'a. Chris jest niesamowitą gitarzystą z szeroką skalą głosu, która często wywiera wrażenie na publice. . Amanda (siostra Chris'a) wyuczona jest klasycznej szkoły gry, co daje zespołowi niesamowicie solidne, klasyczne podłoże. .Basista Leighton Holmes wnosi ze sobą poetyckie teksty i old-schoolową grę palcami, co dodatkowo wzmacnia sekcję rytmiczną. Pod koniec 2011 Kenny Kroecher dołaczył do grupy, co wzbogaciło partię gitary Chrisa i umożlwiło tworzenie pojedynków na solówki. Swój debiut- 'Curse Of The Voodoo Queen' zespół wypuścił 14 grudnia 2011. 2 lata później Iron Kingdom wrócił do studia, żeby nagrać drugi album "Gates Of Eternity". IRON KINGDOM ma niesamowitą prezentację sceniczną i świetną, klasyczną muzykę, która pokazuje, że tradycyjny heavy metal żyje i ma się dobrze.

Hateseed- Heavy Metal (Gdańsk)

Hateseed to zespół tworzący muzykę z pogranicza heavy, thrash i power metalu. Powstał w 2009 roku w Gdańsku na bazie projektu Deadhead.

Najważniejszym jak do tej pory wydarzeniem w historii Hateseed był zorganizowany przez zespół razem z fundacją „Nasze Dzieci” koncert charytatywny „Hołd dla Dio”, na którym w szeregach grupy wystąpił między innymi Grzegorz Kupczyk (CETI, ex-Turbo) oraz Tomasz Struszczyk (Turbo, Pathology).

Aktywna działalność sceniczna zapewniła też Hateseed II miejsce w konkursie na Najlepszy Zespół Roku 2010 organizowanym przez największy trójmiejski portal rockowy Rockz.pl. Grupa uplasowała się najwyżej ze wszystkich kapel metalowych.

Zespół Hateseed w trakcie 2 lat koncertowania dzielił już scenę z takimi grupami, jak Turbo, Pathfinder, Pathology, Lipali i Jelonek.

Zwieńczeniem intensywnej pracy nad autorskim materiałem grupy jest album „Hate Comes Crawling”, na którym znalazło się 8 kompozycji.

Repulsor- Thrash Metal (Gdańsk)

Zespół powstał na początku 2010 roku w Gdańsku. Nazwa zespołu pochodzi od słowa 'repulse' z języka angielskiego. Pod koniec 2010 roku band wypuścił pierwsze demo - Death is the Beginning. W lipcu 2013 roku zespół wydał EP Trapped in a Nightmare. W tym samym czasie band ukazał się również na drugiej odsłonie kompilacji Thrashing Damnation.

Edge Of Extinction- Thrash Metal (Gdańsk)

Podczas koncertu wystawiony będzie merch z płytami, koszulkami i innymi gadżetami zespołów!

Wjazd- 12 złotych