Jak za dawnych lat - przeboje operowe i operetkowe

Koncerty, Gdynia

Data 23.04.2014 19:00
Miejsce Caffe Anioł
Adres ul. Kilińskiego 6
Miejscowość Gdynia
Bilety 20zł

Zapraszamy na koncert z nowym programem artystycznym pt. Jak za dawnych lat - przeboje operowe i operetkowe

Wystąpią:

  • Ewa Dorawa - Jurkiewicz - mezzosopran
  • Andrzej Władysław Jagiełło - tenor
  • Ewa Pralicz - akompaniament

Kilka słów o artystach:

Ewa Dorawa-Jurkiewicz - mezzosopran

Studia muzyczne ukończyła w Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku, na Wydziale Wokalno-Aktorskim u wybitnej śpiewaczki, prof. Bożeny Porzyńskiej. Po studiach związała się z zawodowymi Teatrami Muzycznymi występując kolejno jako solistka na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni, później Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Opery Nova w Bydgoszczy, Opery i Operetki w Szczecinie. Do swoich największych osiągnięć artystycznych Ewa Dorawa-Jurkiewicz zalicza rolę Carmen z opery "Carmen", którą wykonywała z wielkim powodzeniem w Operze Nova w Bydgoszczy pod dyr. Maestra Andrzeja W. Jurkiewicza. Działalność artystyczna śpiewaczki obejmuje również muzykę kantatowo-oratoryjną oraz występy z orkiestrami symfonicznymi. Ewa Dorawa-Jurkiewicz brała udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Wokalnej w Bad Durkheim (Niemcy), gdzie dokonała archiwalnych nagrań dla Polskiego Radia Kantaty "Lauda Sion" op.73 F. Mendelssohna Bartholdiego. Artystka występowała kolejno w krajach Europy Zachodniej-Szwecja, Niemcy, Belgia, Holandia, Szwajcaria, Włochy. Ewa Dorawa została również zaproszona przez Andrzeja W. Jurkiewicza do współpracy w nagraniach muzyki sakralnej i operowej dla Kastle Enterprises Int. Philadelphia USA. Ewa Dorawa-Jurkiewicz zajmuje się również pracą pedagogiczną.

Andrzej Władysław Jagiełło - tenor

Przygodę z muzyką rozpoczął w 1969 roku w Studiu Macieja Koleśnika - barda powojennej Warszawy. Potem był w chórze Centralnego Zespołu Artystycznego Związku Harcerstwa Polskiego przy Teatrze Wielkim Opery i Baletu. (Obecnie Opera Narodowa) w Warszawie pod dyrekcją basa opery Warszawskiej Harcmistrza Władysława Skoraczewskiego. Brał udział w takich przedstawieniach jak "Krakowiacy i Górale" Kurpińskiego i Karpińskiego (na 25-lecie Teatru Dramatycznego) pod dyr. Gustawa Holoubka oraz Operze chórów "Borys Godunow" Modesta Musorgskiego w Operze Warszawskiej pod dyr. Andrzeja Straszyńskiego. W 1980 roku uzyskał dyplom lekarza, a wkrótce specjalizację pierwszego i drugiego stopnia z radiodiagnostyki. Równolegle kontynuuje naukę śpiewu u prof. Darii Iwińskiej. W ostatnim czasie doskonalił swą sztukę wokalną u nieżyjącego już maestra Macieja Wójcickiego basa Opery Bałtyckiej, z którym również występował. Rozwijając swe umiejętności koncertuje we Włoszech i Francji. Obdarzony głosem tenorowym wykonuje różnorodny repertuar przeznaczony dla tego gatunku głosu. Są to pieśni włoskie i neapolitańskie. Śpiewa arie operowe, operetkowe i musicalowe. Bierze udział w cyklicznych koncertach w Gdańskim Ratuszu Staromiejskim firmowanych przez Polskie Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Norweskiej. Jest kilkakrotnym uczestnikiem Czwartkowych Wieczorów Muzycznych w Dworku Sierakowskich w Sopocie.

Ewa Pralicz - akompaniament

Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Gdańsku na Wydziale Instrumentalnym - fortepian oraz puzon.

Ewa Pralicz zdobyła III nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Młodych Muzyków w Gdańsku w kategorii instrumentów dętych blaszanych. Po ukończeniu studiów koncertowała w Sztokholmie, Bejrucie, Monte Carlo oraz na terenie USA w Dallas, Los Angeles, jako pianistka muzyki klasycznej i rozrywkowej, także akompaniowała skrzypkowi Hubertowi Pralicz, który kontynuuje tourne po USA. Od 2000 roku jest organistką i akompaniatorką chórów Diecezji Gdańskiej. Specjalizuje się w sakralnej muzyce solowej i chóralnej, m. in. A. Vivaldiego "Gloria" oraz "Magnifikat" a także G. Faure "Requiem", Wykonuje również muzykę klasyczną i rozrywkową.

  • Kiedy: środa, 23 kwietnia 2014r. o godz. 19.00
  • Gdzie: Caffe Anioł, Gdynia,
  • Bilety: 20zł. w przedsprzedaży w kawiarni
  • Liczba miejsc ograniczona. Nie przyjmujemy rezerwacji telefonicznych.

Serdecznie zapraszamy!