Szkoła z widokiem, czyli sceny z nienakręconego jeszcze filmu - Sławomir Pultyn

Filmy, Gdynia

Data 30.03.2014 10:00-10.05.2014 17:00
Miejsce Teatr Gdynia Główna
Adres pl. Konstytucji 1
Miejscowość Gdynia
Bilety wstęp wolny

Teatr Gdynia Główna i Miasto Gdynia zapraszają na wernisaż wystawy Sławomira Pultyna "Szkoła z widokiem, czyli sceny z nienakręconego jeszcze filmu".

  • Gdyńska Szkoła Filmowa
  • Pęd Sztuki - Galeria
  • 29 marca 2014 o godz. 18

Jest to już druga wystawa, którą będzie można oglądać w Pędzie Sztuki. Tym razem w progach galerii Teatru Gdynia Główna zagości dzieło Sławomira Pultyna - wykładowcy Gdyńskiej Szkoły filmowej, który sportretował związane z nią osoby.

W rzeczywistości Szkoły Filmowej życie nieustannie przeplata się z fikcją opowiadanych historii. Granice wyobraźni i realności są trudne do zauważenia. Wystawa to zbiór portretów wpisanych w kontekst kina. Osoby związane z Gdyńską Szkołą Filmową obsadziłem w rolach z nieistniejącego filmu. Ale gatunkowe stylizacje to tylko pretekst do pokazania prawdy o bohaterach. Chociaż, czy prawda ma znaczenie?

Sławomir Pultyn

Info o autorze:

Sławomir Pultyn (1966) - operator filmowy, fotograf, reżyser. Wykładowca fotografii i sztuki operatorskiej w Gdyńskiej Szkole Filmowej.

Pęd Sztuki - Galeria

Celem galerii jest promowanie szeroko pojętej sztuki w takich dziedzinach jak: fotografia, grafika, sztuka użytkowa, rzeźba, projektowanie w modzie, sztuki wizualne, krótkie formy filmowe itp. Poprzez prezentację dzieł artystów z Trójmiasta, Polski i Świata chcemy zwrócić uwagę na to, co wyraża sobą sztuka, skupić odbiorców wokół różnorodnej twórczości. Ważne jest promowanie młodych zdolnych artystów, dla których być może będzie to pierwsza okazja do publicznej prezentacji. Miejsce ma charakter otwarty, jest dostępne dla wszystkich. W skali roku planujemy prezentowanie czterech do pięciu wystaw.

Kuratorem galerii jest Magdalena Morawska.