Gdańska Muzyka Wielkopostna

Koncerty, Gdańsk

Data 15.04.2014 18:00
Miejsce Ratusz Staromiejski
Adres Korzenna 33/35
Miejscowość Gdańsk
Bilety wstęp wolny

Stowarzyszenie Chór Mieszczan Gdańskich zaprasza na koncert "Gdańska Muzyka Wielkopostna", który odbędzie się we wtorek 15 kwietnia o godz. 18:00 w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego przy ul. Korzennej 33/35.

Chór Mieszczan Gdańskich kolejny już raz organizuje koncert prezentujący twórczość kompozytorów związanych z Gdańskiem. Ma to na celu ukazanie Gdańszczanom muzyki, która powstawała i wciąż powstaje w ich mieście. Pierwsze koncerty odbyły się w listopadzie 2011 r. podczas realizacji projektu Gdańsk XIV-2016, współfinansowanego przez Miasto Gdańsk.

Podczas koncertu wykonany zostanie utwór Ave Crux, skomponowany przez Marka Czerniewicza na specjalne zamówienie Stowarzyszenia. Inne kompozycje twórców gdańskich, które zaprezentuje chór to: pochodzące z kościoła św. Jana Chorały Ewangelickie opanowane przez anonimowego twórcę, Ecce Homo Tadeusza Formeli oraz Dulcis Jesu, pie Deus skomponowane na dwa chóry przez Andreasa Hakenbergera. Partię II chóru wykona kwartet solistów działających przy Fundacji Dot-arte.

W kwietniu 2014 roku Chór Mieszczan Gdańskich zajął I miejsce w ósmym Pomorskim Festiwalu Pieśni Wielkopostnej w Kielnie.

Koncert zorganizowany dzięki uprzejmości Nadbałtyckiego Centrum Kultury.

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Wszystkich chętnych do wykonywania muzyki chóralnej zapraszamy na próbę w dniu 24.04.2014 o godzinie 19:00 do Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego przy ul. Korzennej 33/35 (wejście od tyłu budynku od strony parkingu).