Politycy nie zabijajcie polskich mediów

ORF Promo tour 2014 - Dub Pistols

Koncerty, Sopot

Data 19.04.2014 20:00
Miejsce S.F.I.N.K.S 700
Adres al. Franciszka Mamuszki 1
Miejscowość Sopot
Bilety 40 zł , w przedsprzedaży 35 zł

DUB PISTOLS (Wielka Brytania)

W 2013 podbili Ostródę swoim wysokoenergetycznym show pomiędzy hip-hopem, ska, dubem i reggae polanym klubowym sosem. Potęga brytyjskiej muzyki tanecznej, zdobywcy prestiżowej nagrody "DJ Mag Best Live Act 2011", powracają by wystąpić w roli headlinera Ostróda Reggae Festival Promo Tour. Usłyszycie klasyki z całego ich dorobku oraz dźwięki niewydanego jeszcze nowego albumu "White Lines".

Ich umiejętność zacierania międzygatunkowych barier doprowadziła do pracy nad remiksami dla takich gwiazd jak Moby, Crystal Method, Limp Bizkit, Bono, Korn czy Ian Brown. Pracowali z legendą hiphop Busta Rhymes czy top reggae/ska - Horace Andy, Earl 16. Ich wyjątkowa fascynacja muzyką The Specials doprowadziła do kolaboracji z ich wokalistami Terry Hall'em oraz Neville'm Staple, z którym obecnie prezentują się na brytyjskiej trasie i którego głos usłyszycie na pierwszym singlu z nowej płyty. Podczas Glastonbury wykonał już z nimi cover pamiętnego pierwszego singla The Specials - "Gangsters". W ostatnich latach zespół przekształcił się ze studyjnego duetu do pełnoprawnej żywej formacji, często gościnnie wykorzystującej talenty zaproszonych wokalistów.

Wyjątkowy frontman grupy Barry Ashworth jest również znany z bardzo energetycznych setów DJ'skich, granych w klubach i na festiwalach na całym świecie. Rok 2012 rozpoczęli od sylwestrowego koncertu na wrocławskim Rynku, transmitowanym na żywo przez TVP2 do prawie dwóch milionów widzów. W ramach wytwórni Roba Da Bank z BBC Radio 1 Sunday Best Recordings w ub. roku ukazał się ich piąty album zatytułowany "Worshipping the Dollar". To powrót do tekstowych tematów w stylu wcześniejszych albumów, z głębszymi i bardziej świadomymi treściami.

"Jest tu więcej piosenek manifestów, więcej strawy dla duszy" - mówi główny człowiek w zespole, Barry. "Tempa są szybsze, usłyszysz trochę drum & bass, ale teksty są głębsze i mroczniejsze." Tytuł albumu pochodzi od utworu zaśpiewanego przez Akala, brata Ms Dynamite: "Żyjąc w nędzy i wielbiąc dolara, nie masz flagi na tyle dużej, aby przykryć nią cały horror". Usłyszysz te słowa w antywojennym "Stories West End" - zjadliwym oskarżeniu amerykańskiego imperializmu. "Worshipping the Dollar" to też powrót bohatera brytyjskiego hip-hop Rodney'a P, który stał się częścią rodziny Dub Pistols. Rodney prezentuje się w kilku z drum & bassowych utworów na albumie jak "Gunshot" czy "Mucky Weekend". Inni wokaliści to m.in. Lindy Layton, ongiś w pierwszym zespole Fatboy Slim'a Beats International, legenda reggae Red Star Lion z Barbadosu, Dan Bowskill czy regularni MCs Dub Pistols, TK i Darrison.

Ich zaraźliwa mieszanka stylów w ciągu ostatnich 16 lat zdobyła im wielu fanów na całym świecie. Wielokrotnie występowali również w Polsce, budując sobie bardzo silną markę na lokalnym klubowym rynku.

W dubowych pistoletach nigdy nie kończy się amunicja!

RAGGAFAYA

Raggafaya z Koszalina to nazwa szeroko znana głównie dzięki energetycznym koncertom, będących najlepszym miejscem do prezentacji ich wybuchowej mieszanki ska, reggae, hip-hopu, funka i rocka. Ich kariera nabrała rozpędu po pamiętnym zwycięstwie w konkursie podczas Ostróda Reggae Festival 2007.

Raggafaya istnieje od stycznia 2004 roku. Zespół założony został przez sześć osób, z których każda posiada inne zainteresowania muzyczne oraz doświadczenie w zakresie wykonywania przeróżnej muzyki - od metalu do lekkiego rozrywkowego grania. W efekcie prezentują energetyczną mieszankę reggae, ska, hip-hopu, funka i rocka. W 2007 roku Raggafaya zdobyła pierwsze miejsce w Konkursie Młodych Polskich Zespołów Reggae podczas Ostróda Reggae Festival, co zaowocowało wydaniem debutanckiej EP-ki "Bongoizm", dołączonej do ósmego numeru czasopisma "Free Colours". W marcu 2010 nakładem Lou & Rocked Boys ukazał się ich pierwszy album "Karrambol" promowany singlem "Dźwiękoszczelni". Wiosną 2011 Raggafaya uczestniczyła w dużej części ogólnopolskiej trasy Kamila Bednarka i zespołu StarGuardMuffin. W lipcu wygrali pierwszą nagrodę w konkursie na Festiwalu "Reggae na Piaskach" w Ostrowie Wielkopolskim. Idąc za ciosem, muzycy wzięli udział w eliminacjach do Przystanku Woodstock, gdzie spośród kilkuset zgłoszonych zespołów okazali się bezapelacyjnym zwycięzcą całego konkursu. Owocem tego sukcesu był wyjątkowo udany i bardzo entuzjastycznie przyjęty przez publiczność koncert na dużej scenie Przystanku Woodstock w Kostrzynie. Koszalińska ekipa jest bardzo aktywnym koncertowo zespołem. Uczestniczyli w programie "Must Be the Music" na antenie Polsatu, gdzie dotarli do ścisłego finału i złożyli premierowi słynną publiczną propozycję. Listopad 2011 to singiel "Dźwiękoszczelni", a grudzień to pierwsze koncertowe DVD z koncertu na Przystanku Woodstock 2011.

W kwietniu 2012 ukazał się kolejny gorący album Raggafaya - "Mixturrra", który zespół zaprezentował m.in. podczas Ostróda Reggae Festival. 2013 rok to same sukcesy koncertowe - m.in. Jarocin Festiwal, Afryka Reggae Festival, Gdańsk Dźwiga Muzę czy wielki powrót na Woodstock. Obecnie zespół przymierza się do wydania nowego albumu.

Linki:

www.raggafaya.pl www.facebook.com/raggafaya

video:

"Siemasz Brat" clip youtu.be/oiGHASERppw "Cała Sala" live Przystanek Woodstock 2011 youtu.be/RV7Mh8-ARtA "To nie Babilon" live NMNZ 2013 youtu.be/fNt_l0wNjlo "Bakagenci" clip youtu.be/PhJi4DPEwug

PANDADREAD SOUND SYSTEM

Półtoratonowa tuba propagandowa, skupiająca wokół siebie selektorów i wokalistów z Trójmiasta i okolic. Operatorzy sound systemu, bratrat i DHS, czerpiąc pełnymi garściami z tradycji muzyki jamajskiej, w swojej selekcji eksperymentują z jej współczesnymi, elektronicznymi wcieleniami. Przez ponad 7 lat aktywności na polskiej scenie reggae trójmiejski kolektyw dorobił się wiernej publiki i opinii najlepszej selekcji dub na Pomorzu. Pandadread wzywają do tańca, świadomości oraz dobrej zabawy w każdym momencie życia.

Linki:

www.facebook.com/pandadread

Video:

Muzyczny Rentgen - Pandadread Soundsystem

youtu.be/WnhdcOO-7vI