Addicted to Art vol. 4 - Autone

Kultura, Sopot

Data 04.04.2014 20:00-18.04.2014 00:00
Miejsce Zatoka Sztuki
Miejscowość Sopot
Bilety Wstęp wolny

Biedrona Biedrzycki oraz Zatoka Sztuki zapraszają na kolejną, czwartą już wystawę z cyklu "Addicted to Art", którego ideą jest prezentacja artystów lokalnych, jak i zagranicznych, sceny graffiti oraz street artu. Jest to kompozycja wernisaży połączonych z dźwiękami muzyki prezentowanymi przez przedstawicieli współczesnych nurtów muzycznych, koncertów, live act'ów.

Kolejnym artystą, który zaprezentuje swoje prace w przestrzeni Zatoki Sztuki, będzie przedstawiciel 3miejskiej sceny - AUTONE.

AUTONE (Jan Kołodziej)

Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej, gdzie obronił dyplom z zakresu urbanistyki, a także na Architektur und Stadtplanung BTU Cottbus (Niemcy). Odbył również studia podyplomowe z Zarządzania Rozwojem Przestrzennym Miast na Politechnice Gdańskiej. W latach 2009-2012 był asystentem projektanta w Instytucie Projektowania Urbanistycznego w Gdańsku, a od 2012 jest pracownikiem Referatu Estetyzacji Miasta w Urzędzie Miejskim w Gdańsku, gdzie zrealizował m.in. projekt Ogarna 2.0, którego był pomysłodawcą. Od 1998 twórca graffiti/streetartu. Od 2003r. regularnie bierze udział w wydarzeniach i festiwalach okołostreetartowych. Jest autorem wielu indywidualnych projektów artystycznych, głównie w przestrzeniach publicznych i tranzytowych, opuszczonych budynkach i zdegradowanych terenach poprzemysłowych na obszarze całej Polski a także w licznych krajach Europy oraz w Meksyku i USA. Oprócz malowania tworzy również instalacje przestrzenne site-specific, a od 2011 roku wspólnie z Krzysztofem Syruciem realizuje projekty artystyczne z wykorzystaniem technologii Augmented Reality (rozszerzona rzeczywistość), m.in. RAAR i 2AR. Brał udział w licznych wystawach zbiorowych i aukcjach w największych polskich domach aukcyjnych. Lay//ers będzie jego trzecią po ‘100%/11’ i ‘Cuts’ poważną wystawą indywidualną.

Lay//ers

Na wystawie zaprezentowane będą nowe prace Autone, których technikę wykonania najłatwiej chyba nazwać wielowarstwowym kolażem lub płaszczyznowym origami. Wykorzystane w pracach kalki, archiwalne projekty techniczne detali stoczniowych czy mapy pochodzą z prywatnej kolekcji artysty. Geometryczne kompozycje tworzą tytułowe warstwy, powstające z nałożenia na siebie kolejnych fragmentów wykorzystanych kalek. Dodatkowo pojawią się również prace przestrzenne, wykorzystujące m.in. stare narzędzia kreślarskie. Integralną częścią całości będzie specjalnie przygotowana aranżacja światła.

Na after party zagrają:

  • HOAX ( Coast2Coast )
  • PARYSS ( Bułka Paryss'ka, Sfinks 700 )
  • GUMA ( Gumkens Bang Bang )