Droga krzyżowa na Wzgórzach Kalwarii Wejherowskiej

Inne, Wejherowo

Data 07.03.2014 15:00-18.04.2014 18:00
Miejsce Kalwaria Wejherowska
Adres Reformatów 19
Miejscowość Wejherowo
Bilety wstęp wolny

W każdy piątek Wielkiego Postu, na kalwaryjskich dróżkach odbywać się będzie droga krzyżowa. Co roku to wydarzenie przyciąga na wzgórza tysiące mieszkańców Wejherowa i okolic, a także pielgrzymów z Kaszub i całej Polski.

Przystanki Drogi Krzyżowej przypadają przy głównych kaplicach Kalwarii. Na wspólne przeżywanie nabożeństwa jako opiekunowie sanktuarium zapraszają Ojcowie Franciszkanie. O godz. 15.00 odprawiana będzie Msza św. w intencji Pielgrzymów, a ok. godz. 16.00 planowane jest wyjście na Kalwarię.

[IMG_R]2[/IMG_R]

Tradycyjnie Miejski Zakład Komunikacji w Wejherowie wprowadził udogodnienia dla uczestników Drogi Krzyżowej na Kalwarii Wejherowskiej w postaci dodatkowej komunikacji autobusowej.

Dodatkowe autobusy MZK w Wielkim Poście

[IMG_R]3[/IMG_R]

W każdy piątek Wielkiego Postu, po zakończeniu uroczystości, podstawiane będą dodatkowe autobusy. Zawsze o godzinie 17.30 MZK podstawiać będzie dwa autobusy niskopodłogowe na parkingu przy os. Harcerskim (obok OPEC) – autobus z oznakowaniem linii nr 2, który będzie jechał trasą do „Szpitala” oraz autobus z oznakowaniem linii nr 3, który będzie jechał trasą do pętli „Odrębna”. Odjazd autobusów nastąpi po zajęciu miejsc przez pasażerów. Zachęca się do korzystania z przewozu w szczególności osoby starsze, niepełnosprawne oraz matki z małymi dziećmi.