Bogusław Morka - Najpiękniejsze melodie świata

Koncerty, Gdynia

Data 01.03.2014 19:00
Miejsce Sala Koncertowa Portu Gdynia
Adres Rotterdamska 9
Miejscowość Gdynia
Bilety 90-110 zł

W półtoragodzinnym programie znajdą się największe hity z najbardziej znanych operetek i musicali, światowe przeboje gwiazd estrady, muzyka filmowa, pieśni hiszpańskie i włoskie. Agencja Artystyczna Monolit organizuje pięć koncertów w pięciu miastach. Tenora, obdarzonego niezwykle pięknym głosem o wyjątkowo ciepłej, aksamitnej barwie będzie można wysłuchać w: Krakowie, Gdyni, Bydgoszczy, Łodzi i Szczecinie.

Polski tenor wykona m.in.: "Księżniczka Czardasza", "Hrabina Marica", "Wesoła Wdówka", "Clivia", "My Fair Lady" "Evita", "Baron Cygański", "Love Story", "Południowy Pacyfik", "Caminito", "Volare", "Chitarra Romana", "La Vie n Rose", "Viva Espagna", "El Condor Pasa", "Besame mucho", "O sole mio", "Mamma", "Moonriver", "Fascination", "Tango Jealousie", "Amigos para siempre", "Feelings" i wiele, wiele innych.

Koncerty organizowane przez agencję artystyczną Monolit odbywają się:

Kraków, 23 lutego 2014 r (niedziela), w Filharmonii im. K. Szymanowskiego (ul. Zwierzyniecka 1), godz. 18:00;

Gdynia, 1 marca 2014 r. (sobota), w Sali Koncertowej Zarządu Portu Morskiego (ul. Rotterdamska 9), godz. 19:00;

Bydgoszcz, 2 marca 2014 r. (niedziela) w Filharmonii Bydgoskiej (ul. A. Szwalbego 6), godz. 18:00;

Łódź, 22 marca 2014 r. (sobota) w Filharmonii Łódzkiej (ul. G. Narutowicza 20/22), godz. 19:00;

Szczecin, 5 kwietnia 2014 r. (sobota) w Filharmonii Szczecińskiej (Plac Armii Krajowej 1), godz. 19:00.

  • Piosenki, które są wykonywane podczas tych koncertów, to piosenki mojej młodości. Są to perły muzyki estradowej i filmowej, które chwytają za serce. Jednocześnie są rzadko wykonywane na estradzie. Dlatego chciałbym przypomnieć je moim widzom i słuchaczom - mówi Bogusław Morka.

Obok tenora Bogusława Morki wystąpią: Agnieszka Kozłowska - sopran, Ryszard Morka - bas, Jan Zakrzewski - tenor. Koncerty poprowadzi Maria Szawłowska, a wokalistom towarzyszyć będzie zespół muzyczny "Allegro" pod dyrekcją Andrzeja Płonczyńskiego.

Bogusław Morka - obdarzony niezwykle pięknym głosem o wyjątkowo ciepłej, aksamitnej barwie i szlachetnym, pełnym blasku brzmieniu - uważany jest przez znawców tej sztuki za najlepszego tenora śpiewającego w tradycji włoskiego bel canta. Już w 2004 roku wraz z Polskim Radiem wydaje wspaniały album "Bogusław Morka i przyjaciele", który robi prawdziwą furorę na rynku muzycznym. Staje się to przyczynkiem do wydania (również we współpracy z Polskim Radiem) drugiego, już solowego, albumu Bogusława Morki "O sole mio" z największymi przebojami Świata. Niedługo później powstał trzeci album - "Be My Love". Albumy te okazały się wielkim sukcesem , w krótkim czasie zdobyły status złotych i platynowych krążków, co w dziedzinie klasyki na polskim rynku jest ewenementem.

  • Niezapomnianym przeżyciem muzycznym był dla mnie koncert wielkiego mistrza Placido Domingo, z którym miałem zaszczyt i ogromną radość śpiewać razem w duecie z opery "Makbet". Jeśli chodzi o wspomnienia z moją publicznością, to trudno mi jakiś wyróżnić... Każdy koncert jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju! - dodaje B. Morka.