Politycy nie zabijajcie polskich mediów

Koncert Karnawałowy: Cappella Gedanensis & Igor Falecki

Koncerty, Gdańsk

Data 28.02.2014 18:00
Miejsce Ratusz Staromiejski
Adres Korzenna 33/35
Miejscowość Gdańsk

Cappella Gedanensis serdecznie zaprasza na Koncert Karnawałowy, który odbędzie się 1 marca w Ratuszu Staromiejskim.

Wystąpią:

  • IGOR FALECKI - perkusja
  • CAPPELLA GEDANENSIS

W programie:

  • W.A. Mozart, Eine Kleine Nachtmusik
  • J.V. Meder, Argenia
  • A. Vivaldi, Cztery pory roku: Lato - Burza
  • A. Vivaldi, Cztery pory roku: Zima - cz.I
  • M. Ravel, Bolero
  • L. van Beethoven, Symfonia nr V
  • J. Strauss, Marsz Radeckiego

Igor Falecki

Perkusista, którego twórczość zyskała sławę dzięki internetowi (YouTube). Uczy się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Gdańsku.

Igor urodził się 8 lutego 2002 roku w Gdańsku. Muzyczny talent ma zapisany w genach. Jego mama, Sylwia, jest absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku. Obecnie jest solistką w zespole Cappella Gedanensis. Tata Igora, Artur, jest gitarzystą basowym (Groovekojad). Obecnie jest członkiem zespołu The glennskii‛s. Julia - starsza o 7 lat siostra Igora - uczy się w szkole muzycznej w klasie skrzypiec.

Granie na perkusji to największa pasja Igora. Swój pierwszy instrument dostał w grudniu 2005 roku. W latach 2006, 2007, 2008 i 2009 czytelnicy magazynu "Top Drummer" wybrali go Perkusistą Roku w kategorii Nowa Nadzieja. Człowiek Roku 2009 w Niemczech. Od 2007 roku Igorek pobiera nauki u tak znakomitych perkusistów jak Dom Famularo i David Garibaldi. Pierwszy z nich jest jednym z najbardziej uznanych na świecie nauczycieli gry na perkusji. Współpracował z najlepszymi muzykami, m.in. B.B. Kingiem i Chuckiem Leavellem z The Rolling Stones. David Garibaldi, muzyk z Tower of Power, jest określany najbardziej wpływowym perkusistą na świecie.

Talent Igora został szybko zauważony na świecie, czego efektem były kontrakty z tak uznanymi producentami sprzętu perkusyjnego jak: Sabian, PMI-DW Drums Polska, Yamaha, Vic Firth. Ten ostatni - producent pałek - wydał limitowaną wersję swojego produktu z autografem Igorka.

Na co dzień Igor szlifuje talent koncertując ze swoim tatą (bas) oraz Ireneuszem Wojtczakiem (sax), Dominikiem Bukowskim (wibrafon). Występował również z: Aaronem Spearsem, Jackiem Królikiem, Michałem Urbaniakiem. W 2009 roku wystąpił z czołowym gitarzystą bluesowym Melvinem Taylorem w Chicago. Igora wspiera firma Music Info z Krakowa.

Igor wystąpił z triem Klausa Hesslera i Pete Yorka na Musikmesse we Frankfurcie, Expo Saragossa, Mapex Drummer of Tomorrow, International Drummer Carnival in Budapest, Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym w Krakowie, PFF in America Chicago oraz pokazach perkusyjnych w Hongkongu.

Igor wystąpił w wielu telewizjach świata, tj. CNN, ABC, CBS, ESTAR NY ASAHI, NRK, ORF, ZDF, RTL, MTV, CANAL+, ARD DW. Dzięki mediom, głównie internetowi i serwisowi YouTube, Igora Faleckiego zobaczyło ok. 200 mln ludzi na całym świecie.