Mademoiselle Karen w B90

Koncerty, Gdańsk

Data 10.04.2014 00:00
Miejsce B90
Adres Doki 1
Miejscowość Gdańsk
Bilety 30 zł (przedsprzedaż) / 40zł (w dniu koncertu)

Mademoiselle Karen po wydaniu barwnego, debiutanckiego albumu wraca z drugim krążkiem, opowiadającym o zagubieniu i odnalezieniu. „Comme Les Garçons” powstała po długim czasie spędzonym na koncertowaniu z zespołem Czesław Śpiewa.

Płyta stanowi wybuchową fuzję muzyki i różnych języków, które jako całość przybierają delikatną i zadziwiającą formę.

„Comme Les Garçons” składa się z 11 piosenek śpiewanych po francusku, angielsku, polsku i duńsku, zawartych w zmiksowanym wszechświecie, w którym nie istnieją zakazy i nic nie zostaje zapomniane. W krótkiej, zamkniętej formie otrzymujemy prawdziwą erupcję języków i stylów muzycznych.

Życie czasem nas zaskakuje. Potrafi wywrócić wszystko do góry nogami tak, że można odnieść wrażenie, iż trzeba się na nowo uczyć chodzić, mówić i oddychać. W ostatnich latach czterech muzyków tworzących obecnie Mademoiselle Karen koncertowało na całym świecie razem z polsko-duńską grupą Czesław Śpiewa. To niezwykłe doświadczenie przyniosło artystom wiele inspiracji i pomysłów, a także pozwoliło stworzyć barwny projekt – nazwany właśnie Mademoiselle Karen. Atmosfera z jednej strony przywodzi na myśl postmodernistyczne popowe kompozycje przełamywane tanecznym housem, a z drugiej cichą melancholię. Mademoiselle Karen łączy te odczucia w jedność i wyśpiewuje silnym, pełnym zaangażowania głosem, jak gdyby śpiew stanowił drogę do poznania.

Zespół Mademoiselle Karen zyskał uznanie po wypuszczeniu debiutanckiego krążka „Attention” (wydany w lutym 2010 przez Mystic Production / me DK). Album zebrał bardzo dobre recenzje i wzbudził duże zainteresowanie mediów. Zespół koncertował w całej Polsce, występując między innymi na polskim Francophonic Festival (2010), duńskim Start! Festival (2010) i niemieckim Nordischer Klang (2012). Na scenie grupa Mademoiselle Karen jest pełna energii, zachowując jednocześnie duży luz.

Bezkompromisowa i zdradzająca zamiłowania do dobrych melodii i rytmu muzyka zespołu sprawia, że słuchacze chcą więcej i więcej. Muzycy Mademoiselle nie mogą się doczekać, kiedy kompozycje „Comme Les Garçons” będą wykonywać na żywo.

Peter J. Birch

To nieślubne dziecko Boba Dylana i Joni Mitchell? – zastanawia się Angelika Kucińska w tygodniku „Przekrój”. Kapitalnie stopniuje napięcie i buduje nastrój. Aż trudno uwierzyć, że ten kawał dojrzałej muzyki nagrał chłopak, który ma dwadzieścia parę lat. – dodaje Robert Sankowski w „Gazecie Wyborczej”.

[IMG_R]2[/IMG_R]

Polska, Czechy, Słowacja, Holandia, Wielka Brytania, Litwa, Łotwa, Włochy, Szwajcaria i Niemcy – w tych krajach koncertował. Ostatnio wystąpił na kilku dużych europejskich festiwalach (m. in. Openerze, OFF-ie w Polsce, Poke na Słowacji czy Melodica w Hamburgu) – zarówno solo, jak i ze swoim zespołem The River Boat Band. Łącznie zagrał już ponad 220 koncertów, a ma raptem 22 lata! Pochodzący z Wołowa (Dolny Śląsk) Peter J. Birch jest bez wątpienia jednym z najaktywniejszych polskich muzyków. Aktualnie promuje swój debiutancki, wydany w 2013 roku album „When The Sun’s Risin’ Over The Town”. Płyta zebrała bardzo pochlebne recenzje w polskiej i europejskiej prasie. Wiosną 2014 roku wydany zostanie nowy album Petera!