Poniedziałkowe Odcięcie: Eta Nearrum + Savant

Koncerty, Gdańsk

Data 24.02.2014 19:00
Miejsce Bunkier
Adres Olejarna 3
Miejscowość Gdańsk
Bilety 5 zł

A 24 lutego w poniedziałkowym odcięciu pomoże Wam mocne brzmienie gitar i death metalowe uderzenie perkusji! Zagrają dwa trójmiejskie składy Eta Nearrum, oraz Savant. Jeśli chociaż raz w życiu miałeś na nogach glany, nie może Cię zabraknąć na tych koncertach!

Informacja o zespołach:

Eta Nearrum (prog death metal)

To trójmiejska formacja, grająca prog death metal z naleciałościami innych gatunków (np. post, groove). Historia zespołu sięga roku 2008. Wtedy właśnie Patrik Heliosz i Maciek Oleszek kupili pierwsze instrumenty i pierwszy raz pomyśleli poważnie o stworzeniu bandu. Zainspirowani muzyką nu metalową, zaczęli tworzyć własne kompozycje.

Do 2010 roku powstało kilka kompozycji opartych na prostych riffach i prostych rytmach. Z biegiem czasu stwierdzili, że kompozycje są za proste i dzięki temu malutkiemu doświadczeniu powstały nowe, bardziej melodyjne, bardziej skomplikowane utwory. Cel muzyczny się zmienił, nu metal odszedł w niepamięć, a jego miejsce zastąpiły gatunki bardziej progresywne. Chłopaki postanowili poszerzyć zespół o nowych muzyków.

W 2011 roku do zespołu, na miejsce drugiego gitarzysty dołącza Paweł Szatkowski. Nadchodzą nowe kompozycje, z dużą ilością świeżej energii. W 2012 roku do kapeli dołącza Piotr Jankowski, który zajmuje pozycję basisty, oraz Michał Kozłowski który uzupełnia zespół o wokal. W czerwcu 2013 Miszel odchodzi z zespołu z przyczyn osobistych, a rolę wokalistów obejmują Patrik i Paweł.

www.facebook.com/EtaNearrum

  • Patrik "Magnus" Heliosz - gitara/wokal
  • Paweł "Kirk" Szatkowski - gitara/wokal
  • Piotr "Ninja" Jankowski - bas
  • Maciek "José" Oleszek - perkusja

Savant (prog death metal)

To trójmiejska grupa grająca mocną odmianę muzyki progresywnej. Teoretyczny początek zespołu miał miejsce w roku 2007, a aktywnie funkcjonować zaczął na przełomie lat 2010/2011.

www.facebook.com/Savant.Syndrome

  • Bartuś Łokaj - Gitara
  • Krzysztof Adam "Dyla" Dylewski - Gitara, wokal
  • Jędrzej "Jader" Jakubowski - Perkusja
  • Adam "Buła" Kuchto - Bas