London Elektricity

Koncerty, Sopot

Data 14.02.2014 00:00
Miejsce S.F.I.N.K.S 700
Adres al. Franciszka Mamuszki 1
Miejscowość Sopot
Bilety 29 zł

Szykuje się prawdziwe święto DnB - London Elektricity powraca do Polski! Legenda wytwórni Hospital wystąpi 14.02. w Sopocie (Sfinks700) oraz 15.02 w Warszawie (klub Basen). Razem z nim na scenie pojawi się MC Wrec. Dodatkowo, na obu imprezach wystąpi Etherwood!

LONDON ELEKTRICITY

Tony Colman, współtwórca słynnej wytwórni Hospital Records, prowadzący popularnego Hospital podcast, producent, miłośnik winylowych krążków. W latach '90 zakochał się w połamanych beat'ach i miał ogromny wpływ na drum'n'bass jaki znamy dzisiaj. Jego dyskografia to imponujący zbiór singli, EPek i remiksów. Debiutancki album "Pull The Plug" wydał oczywiście pod szyldem Hospital w 1999, podobnie jak "Billion Dollar Gravy" w 2003 i "Power Ballads" z 2005 roku. Przy współpracy z Liane Caroll, MC Wrec i Landslide London wydał "Live Gravy" i "Live At The Scala". Kolejne, najświeższe albumy Tony'ego to "Syncopated City" (2008) oraz "Yikes!" z 2011 roku. London Elektricity to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i znaczących postaci w świecie DnB, zarówno jako producent, szef najsłynniejszej wytwórni z tego gatunku oraz DJ - o czym przekonamy się już wkrótce!

Więcej o LE:

  • www.londonelektricity.com
  • www.hospitalrecords.com

ETHERWOOD

Świeża zdobycz Med School, eksperymentalnej wytwórni powstałej jako dziecko Hospital Records. Etherwood jest obecnie jednym z najbardziej obiecujących młodych talentów. W późnych latach '90 zainspirował się takimi artystami jak Aphrodite, Photek, Logistics, Roni Size i DJ Hype, chociaż - w co ciężko uwierzyć - jako producent d'n'b odnalazł się dopiero dwa lata temu. Przyglądając się karierze Etherwood'a, a przede wszystkim jego produkcjom -możemy się spodziewać, że jeszcze nie raz o nim usłyszymy.

Więcej na stronach:

  • www.facebook.com/etherwood
  • www.medschoolmusic.com

Jako support w Sopocie wystąpi Alexus (Good Looking/Fokuz); Warszawa: TBA.