Miłość to niebo na ziemi - koncert walentynkowy

Koncerty, Gdynia

Data 19.02.2014 19:00
Miejsce Caffe Anioł
Adres Jana Kilińskiego 6
Miejscowość Gdynia
Bilety 20 zł (para)

Caffe Anioł zaprasza na koncert Miłość to niebo na ziemi - wieczór walentynkowy w wykonaniu Ewy Dorawy-Jurkiewicz i Ireneusza Tuchanowskiego przy akompaniamencie Ewy Pralicz.

Ich repertuar obejmuje muzykę Operetkową - G. Bizeta - Carmen, G. Verdi - Rigoletto, La Traviata operetkową - J. Straussa, - Baron Cygański, Fr. Lehara - Wesoła Wdówka, Cygańska Miłość, Walc z operetki Paganini, E. Kalmann - Księżniczka Czardasza; Musicale - A. L. Webber - Cats, Evita, Upiór w Operze, Jesus Christus Superstar, J. Bock - Skrzypek na dachu, L. Bernstein - West Side Story, G. Gershwin - Porgy and Bess, Fr. Loewe - My Fair Lady oraz przeboje muzyki filmowej i światowej - J. Kander - New York, New York, Cabaret, J. Horner - Titanic, E. Piaf - Non, Je ne regrette rien A. Lara - Granada, ABBA - Dancing Queen, Money, money, Mamma Mia, Nat King Cole - Unforgettable, Smile, When I fall in love, Fr. Sartori - Time to say good bye.

Ewa Dorawa-Jurkiewicz - mezzosopran

Studia muzyczne ukończyła w Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku, na Wydziale Wokalno-Aktorskim u wybitnej śpiewaczki, prof. Bożeny Porzyńskiej. Po studiach związała się z zawodowymi Teatrami Muzycznymi występując kolejno jako solistka na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni, później Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Opery Nova w Bydgoszczy, Opery i Operetki w Szczecinie. Do swoich największych osiągnięć artystycznych Ewa Dorawa-Jurkiewicz zalicza rolę Carmen z opery "Carmen", którą wykonywała z wielkim powodzeniem w Operze Nova w Bydgoszczy pod dyr. Maestra Andrzeja W. Jurkiewicza. Działalność artystyczna śpiewaczki obejmuje również muzykę kantatowo-oratoryjną oraz występy z orkiestrami symfonicznymi. Ewa Dorawa-Jurkiewicz brała udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Wokalnej w Bad Durkheim (Niemcy), gdzie dokonała archiwalnych nagrań dla Polskiego Radia Kantaty "Lauda Sion" op.73 F. Mendelssohna Bartholdiego. Artystka występowała kolejno w krajach Europy Zachodniej-Szwecja, Niemcy, Belgia, Holandia, Szwajcaria, Włochy. Ewa Dorawa została również zaproszona przez Andrzeja W. Jurkiewicza do współpracy w nagraniach muzyki sakralnej i operowej dla Kastle Enterprises Int. Philadelphia USA. Ewa Dorawa-Jurkiewicz zajmuje się również pracą pedagogiczną.

Ireneusz Tuchanowski - tenor

Swoją karierę artystyczną Ireneusz Tuchanowski rozpoczął w latach 60-tych w Teatrze Muzycznym w Gdyni pod dyrekcją Danuty Baduszkowej. Ukończył Studium Wokalno-Aktorskie pod opieką Zofii Janukowicz, Haliny Mickiewiczówny i Zbigniewa Bogdańskiego. W latach 70-tych śpiewał w Centralnym Artystycznym Zespole Wojska Polskiego w Warszawie, z którym odbył liczne tournee po Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, ZSRR, Bułgarii i Francji. W późniejszych latach doskonalił swoją sztukę pod kierunkiem Marii Fołtyn, Jana Kusiewicza i Andrzeja Kijewskiego. Z powodzeniem wykonuje repertuar operetkowy, ale też operowy, sakralny i rozrywkowy.

Ewa Pralicz - akompaniament

Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Gdańsku na Wydziale Instrumentalnym - fortepian oraz puzon.

Ewa Pralicz zdobyła III nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Młodych Muzyków w Gdańsku w kategorii instrumentów dętych blaszanych. Po ukończeniu studiów koncertowała w Sztokholmie, Bejrucie, Monte Carlo oraz na terenie USA w Dallas, Los Angeles, jako pianistka muzyki klasycznej i rozrywkowej, także akompaniowała skrzypkowi Hubertowi Pralicz, który kontynuuje tournee po USA.

Od 2000 roku jest organistką i akompaniatorką chórów Diecezji Gdańskiej. Specjalizuje się w sakralnej muzyce solowej i chóralnej, m. in. A. Vivaldiego "Gloria" oraz "Magnifikat" a także G. Faure "Requiem", Wykonuje również muzykę klasyczną i rozrywkową.