Politycy nie zabijajcie polskich mediów

Łona & Webber

Koncerty, Sopot

Data 19.02.2014 21:00
Miejsce Mewa Towarzyska
Adres gen. Kazimierza Pułaskiego 15
Miejscowość Sopot
Bilety 40 zł , w przedsprzedaży 30 zł

Łona i Webber to dwóch artystów ze Szczecina, którzy od przeszło dekady nagrywają płyty wyróżniające się wśród rodzimych produkcji hip-hopowych. Od czasu ukazania się debiutanckiego krążka "Koniec żartów" w 2001 roku, Łona zmienił się z pełnego humoru, nastoletniego rapera w dojrzałego i błyskotliwego komentatora dzisiejszego społeczeństwa.

W tym czasie styl produkcji Webbera przeszedł długą drogę od klasycznego nowojorskiego soundu do inspirowanej nowymi brzmieniami elektroniki.

Kolejne płyty zespołu to "Nic Dziwnego" (2004), "Absurd i nonsens" (2007), "Insert EP" (2008) oraz "Cztery i pół" (2011). W tym roku światło dzienne ujrzała płyta DVD z zapisem występu rozszerzonej ekipy koncertowej szczecinian, zatytułowana "Łona, Webber & The Pimps w S-1". Koncerty Łony i Webbera to coś więcej, niż zwykłe rapowe widowisko oparte na formule mc i dj. Podstawowy skład to czteroosobowa drużyna - poza Łoną i Rymkiem, którzy dzierżą mikrofony, na scenie obecny jest Webber, używający kilku samplerów i Jose Manolo Alban Juarez, siedzący za perkusją. Taki nietypowy zestaw instrumentów i całkowicie nowe aranżacje sprawiły, że dobrze znany fanom materiał, wykonywany na koncercie, nabiera zupełnie nowej jakości.