Omar Perry & Mystic MC

Koncerty, Sopot

Data 09.02.2014 21:00
Miejsce Scena
Adres al. Franciszka Mamuszki 2
Miejscowość Sopot
Bilety w przedsprzedaży 30 zł

Omar Perry urodził się w Kingston na Jamajce w 1968 roku. Jego ojcem jest legendarny producent i autor piosenek Lee "Scratch" Perry. Już jako sześciolatek nagrywał piosenki produkowane przez ojca. W tym samym czasie zajmował się graniem na perkusji i chłonął otoczenie kultowych muzyków reggae, którzy nagrywali płyty w studiu "Black Ark", należącym do Jego ojca. Dorastał wśród artystów takich jak Max Romeo, Junior Murvin, Bob Marley with the Wailers i wielu innych.

|| SALA KONCERTOWA ||

  • WEJŚCIE OD GODZ.19:00
  • KONCERT GODZ.21:00

Support Act (MYSTIC MC)

2009 Europea Reggae Contest winner for Denmark and Scandinavia // CEO of Sky Records Denmark.

OMAR PERRY

Jako nastolatek założył zespół z bratem Seanem i siostrą Marshą "The Upsetter Juniors", występując na lokalnej jamajskiej scenie dla młodych muzyków. Pod tą samą nazwą rodzeństwo założyło studio nagrań, w którym nagrali swój jedyny singiel "Positive Vibration" i wypromowali kilku jamajskich muzyków. W latach 90tych zespół rozpadł się. Omar zdecydował się na rozwijanie umiejętności muzycznych i rozpoczął współpracę jako inżynier dźwięku z Borysem Gardenerem, który był właścicielem studia nagrań. Współpracował wówczas z artystami sceny reggae takimi jak Tyrone Taylor, Big Youth, Terry Ganzie i Jah Mason. W 1996 roku Omar udał się do Afryki. W Gambii przez cztery lata pracował jako prezenter muzyczny w gambijskiej stacji radiowej "radio 1". Jego nowym celem było podbicie europejskiej sceny reggae. Mieszka i tworzy w Belgii.

Występował na festiwalach muzycznych takich jak Couleur Café, Dour, Fetes de la Musique i koncertach l'Ancienne Belgique, VK* club, jako support dla Sly & Robbie + Mykal Rose, Buju Banton, Horace Andy, Alton Ellis, współpracował z Dreadzone, Mafia & Fluxy, Mad Professor and Ruff Cutt, Ghetto Priest, Earl Sixteen, Dub Incorporation i K2R Riddim.

W 2003 roku Adrian Sherwood wyprodukował Jego pierwszy singiel "Rasta Meditation". Podczas trasy koncertowej Horacea Andyego w 2005, Omar poznał Guillaumea "Stepper" Briarda, producenta muzycznego, który rozpoznał talent muzyczny Omara. Od 2006 roku Omar nagrał pierwszy oczekiwany album "Man Free" wydany przez "No Direction Home/Corner Shop" w listopadzie 2007 roku. W 2007 odbył trasę koncertową we Francji z Jah Mason. Omar Perry jest świetnym wykonawcą scenicznym, co zobaczymy już niedługo na dwóch koncertach dedykowanych 69tym urodzinom Boba Marleya, w Sopocie 9 lutego (niedziela) w Klubie Scena o godz. 21:00.