Patryk K. - spektakl gościnny

Filmy, Gdańsk

Data 03.02.2014 19:00
Miejsce Teatr w Blokowisku
Adres Pilotów 11
Miejscowość Gdańsk
Bilety norm. 15 zł, ulg. 10 zł

Teatr im. Sewruka w Elblągu Patryk K wg prozy Jerzego Pilcha

Trzy książki Jerzego Pilcha stały się kanwą scenariusza nowego monodramu Krzysztofa Grabowskiego zatytułowanego "Patryk K." To opowieść z pozoru normalnego człowieka, w której rodzi się (czy też odsłania) dewiant.

"Polska jest piłkarską potęgą świata, a papież zawsze jest Polakiem..." Jest to próba wytyczenia i zatarcia granicy między tym, co śmieszne a tym, co tragiczne. Błahe a poważne. Istotne a nieistotne. Wszystko to przykryte opowieścią Patryka, który bez skrępowania mówi o sobie, o swojej rodzinie, swoim życiu seksualnym bądź jego braku. To autobiograficzna opowieść z pozoru normalnego człowieka, w której rodzi się czy też odsłania dewiant.

Reżyseria:

Krzysztof Grabowski

Występuje:

Krzysztof Grabowski

Krzysztof Grabowski - absolwent PWST we Wrocławiu w 2007. W latach 2006-2009 aktor Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu. W latach 2009-2012 aktor Teatru im. A. Sewruka w Elblągu. Uhonorowany nagrodami:

  • Prezydenta Elbląga za osiągnięcia artystyczne w roku 2011, Elbląg 2012 -Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego za twórczą pracę na rzecz Warmii, Mazur i Powiśla oraz inicjatywy realizowane w obszarze kultury, Olsztyn 2010
  • Marszałka Województwa Dolnośląskiego za twórczą pracę na rzecz Dolnego Śląska, Wrocław,11.2010 Stypendysta Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w roku 2011.

Ważniejsze role teatralne: Wasilij Solony ("Trzy siostry", reż. Piotr Kruszczyński), Norfolk ("Trzeci", reż. Monika Dobrowlańska), Azor ("Wieczorynka", reż. Ula Kijak), Lowa ("Nelly", reż. Natalia Korczakowska), Kazimierz Rudziański ("Opętani", reż. Krzysztof Garbaczewski), Mazepa ("Mazepa", reż. Wiaczesław Żiła), Maksym Iljin ("Ruski miesiąc", reż. Giovanny Castellanos), Clive Winton ("O co biega?", reż. Marcin Sławiński), Mikołaj Zamysłow ("Letnicy", reż. Michał Kotański).