Verba Sacra już w poniedziałek

Kultura, Wejherowo

Data 03.02.2014 17:00
Miejsce parafia pw. Św. Trójcy
Miejscowość Wejherowo
Bilety wstęp wolny

Już w poniedziałek, 3 lutego 2014 r. w Kolegiacie pw. Trójcy Świętej w Wejherowie zabrzmi Verba Sacra. Podczas Festiwalu Słowa usłyszymy strofy Pisma Świętego w języku kaszubskim, a rozpocznie się o godzinie 17.00.

Verba Sacra to projekt interdyscyplinarny artystyczno-naukowo-religijny, poświęcony tradycji słowa w kulturze duchowej narodu polskiego ze szczególnym uwzględnieniem dziedzictwa europejskiego.

[IMG_R]2[/IMG_R]

Realizację rozpoczęto w styczniu 2000 roku w formie cyklu dwunastu prezentacji tekstów biblijnych. Od początku spotkał się z bardzo szerokim oddźwiękiem społecznym i został uznany za jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń Wielkiego Jubileuszu. Na temat Verba Sacra napisano około 2 000 publikacji.

Tym razem będzie to Księga Rodzaju w przekładzie z hebrajskiego o. prof. Adama Ryszarda Sikory. Fragmenty Stary Testament czytać będą : Danuta Stenka, o. Jakub Waszkowiak , Edyta Jankowska-Giermek, Tomasz Fopke oraz najmłodsi przedstawiciele pokolenia Kaszubów.

  • Oprawę muzyczną przygotował Cezary Paciorek. Scenariusz i reżyseria – Przemysław Basiński.

Organizatorami wydarzenia są Prezydent Miasta Wejherowa, parafia pw. Św. Trójcy w Wejherowie i Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.