Urodziny Gdyni - koncert: 1926, Kiev Office

Koncerty, Gdynia

Data 10.02.2014 19:30
Miejsce Desdemona
Adres Antoniego Abrahama 37
Miejscowość Gdynia
Bilety wstęp wolny

Zapraszamy serdecznie na urodziny Gdyni do Desdemony. Zagrają tylko gdyńskie zespoły, na projektorze zdjęcia naszego pięknego miasta a także premiera nowej płyty Kiev Office.

Startujemy 19:30. Wjazd free

1926

"Psychodelia, shoegaze i spora dawka noisu - gdyńska formacja 1926 godnie kontynuuje tradycje rozpoczęte przez kapele takie jak Sonic Youth, Colour Haze czy Slowdive i przenosi je na podatny, polski grunt. Korzystając z doświadczenia zdobytego w swoich macierzystych kapelach (w zespole udzielają się muzycy m.in. Kiev Office, Pomelo Taxi czy Karol Schwarz All Stars) na nowo definiują pojecie Trójmiejska Scena Alternatywna, pokazując ze składy takie jak Mars Red Sky, Pharoh Overlord czy Tame Impala maja w Polsce godna konkurencje. Przestery, niesamowita atmosfera podczas koncertów, wielopoziomowe brzmienie i absolutne oddanie rodzinnemu miastu - to najlepsze cechy 1926."

  • 1926band.bandcamp.com
  • www.facebook.com/1926band

Kiev Office

Kiev Office to Trio, które już od siedmiu lat dostarcza gdyńskiej mocy ku najdalszym zakątkom kraju i świata. Rock'n'Roll, Piosenka autorska, Jazz, to wszystko może się zdarzyć - tak jak w mieście z morza i marzeń.

Mają za sobą ponad 150 koncertów w kraju i zagranicą - między innymi festiwale : Jarocin, Heineken Open'er Festival, Węgorzewo, MusikDirekt Fest w Szwedzkim Kalmar. Grali zarówno u boku Rubika jak i No Means No.

Ich czwartym pełnowymiarowym LP jest album o znamiennym tytule "Live History of Gdynia" - ukazujący grupę z mocnej koncertowej strony ale również przynoszący nowe tropy w ich twórczości, m.in. utwory poświęcone pszczelarstwu (singiel "Pszczelarz Jan"). Tego trzeba doznać...na żywo i z płyty.

  • kievoffice.bandcamp.com
  • http://www.facebook.com/pages/Kiev-Office/100895703298784