Koncert The Włodek Stepuro

Koncerty, Gdynia

Data 02.01.2014 18:00
Miejsce Bukszpryt
Adres Morska 83
Miejscowość Gdynia
Bilety wstęp wolny

** Klub Studencki "Bukszpryt", Gdynia, ul. Morska 81 - 87, budynek Akademii Morskiej zaprasza na koncert The Włodek Stepuro. Czas: niedziela, 2 lutego 2014, godz. 18:00. Wstęp wolny.**

The Włodek Stepuro - "trójmiejski bard rockowy" - zapraszamy na stronę internetową www.youtube.com/włodek stepuro - fragmenty koncertów i 2 teledyski.

Gra swoje autorskie kawałki (polskojęzyczne) oraz covery rockowe (anglojęzyczne) takich wykonawców jak: The Rolling Stones, Eric Clapton, Pink Floyd, Black Sabbath (ballada), U2, 4 Non Blondes, przeróbka Nirvany. Można zażartować, że jest cover-bandem zespołu U2, bo w swoim reperturze ma 4 covery U2. Całe szczęście nie gra tych wszystkich coverów na koncercie. Na festivalu Metropolia Jest Okey 2012 określili, że gra też covery coverów. Zaczynał solo (śpiew, gitara elektroakustyczna) ponad 10 lat temu i dalej jest solo. Pierwszy koncert zagrał 25 listopada 2003 w gdyńskim klubie "Anawa" - potem był w tym miejscu klub "Rockz" (Włodek grał też w "Rockz"), teraz jast tam studio tatuażu.

To bycie solo na scenie może wynika, z charakteru Włodka; może z układów w świecie muzycznym - jako koziorożec wytrwale, sam buduje swój muzyczny świat; a jeśli chodzi o układy, to zaczynał grać późno, gdy już wszyscy mieli staż grania w zespołach i Włodek nie trafił do zespołu.

To bycie solo wiąże się z jego samotnością, która jest przykra dla niego - sam gra próby w domu, sam jest na scenie, sam załatwia koncerty - jest swoim managerem. Tą samotność osładzają jemu przyjaciele, którzy czasem są na jego koncertach. Przyjaciele są przeważnie, gdy gra w Gdyni. Jest gdynianinem. Czy jest patriotą lokalnym? - tak - kocha Gdynię. Pamięta lata '90, pamięta gdyńską "Rock Budę", gdzie zaczynała "Apteka". Nie chciałby przeprowadzić się do Warszawy i robić karierę. W jego przypadku kariera chyba jest niemożliwa, bo gra solo - nie nadaje się na dużą scenę, tylko do małych pubów. Namiastką kariery był jego udział w "Szansie na sukces" z zespołem TSA. Bardzo miło wspomina chłopaków z TSA. Ostanio namalował obraz ze zdjęcia koncertowego grupy TSA (120 cm x 86 cm; akryl na płótnie) i chce dać go tej formacji.

Wspomnieliśmy o malowaniu obrazów. Włodek maluje też obrazy, kiedyś były to abstrakcje, kubizm, teraz są to wizerunki koncertowe zespołów rockowych. Nazwał to "malarstwo rockowe". Miał on 2 wernisaże - w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych i w pracowni "One World" Larry'ego Okey Ugwu - dyrektora Nadbałtyckiego Centrum Kultury. Miał też wystawy przy okazji swoich koncertów - 1 raz w gdyńskiej klubokawiarni, 2 razy w "Blues Clubie" w Gdyni.