Koncert Stefaniak & Mońko-Allen

Koncerty, Gdynia

Data 25.01.2014 19:00
Miejsce Caffe Anioł
Adres Jana Kilińskiego 6
Miejscowość Gdynia
Bilety 15 zł

Kawiarnia Caffe Anioł zaprasza na koncert jazzowy Stefaniak & Mońko-Allen

Stefaniak & Mońko-Allen zaprezentuje znakomite standardy muzyki jazzowej. Nastrojowe ballady oraz swingowe melodie grane przez muzyków wprowadzają kameralną i przyjemną atmosferę.

Marcin Stefaniak - Saksofonista, pedagog Centrum Muzycznego Virtuo w Gdyni. Absolwent Szkoły Muzycznej II st. w Krakowie, Katedry Jazzu i Muzyki Estradowej AM w Gdańsku, Instytutu Jazzu oraz Studium Pedagogicznego AM w Katowicach. Występował m.in. na Krokus Jazz Festiwal, Komeda Jazz Festiwal, Jazz Jantar, Jazz Gdyni. Współtworzy w zespołach: Stefaniak/Wiśniewski Duo, Jan Konop Big Band. Współpracował min. z Gosia Szmuda Band, White Tie Orchestra, Józefów & Stefaniak Qtet, Piotr Orzechowski Quintet, Big bandem AM w Gdańsku i Katowicach.

Aleksandra Mońko-Allen - pianistka klasyczna i jazzowa, kompozytorka, pedagog. Absolwentka Szkoły Muzycznej II st.im. Fryderyka Chopina w Gdańsku-Wrzeszczu w klasach oboju i fortepianu (1999). W 2001 r. ukończyła Studium Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie Wojciecha Niedzieli. Następnie kontynuowała naukę w City College of New York. Swój pierwszy zespół jazzowy założyła w 1996 roku wspólnie z Dominikiem Bukowskim, Adamem Żuchowskim, Michałem Szczeblewskim i Jerzym Małkiem. Koncertowała w Polsce i USA. Współpracowała z takimi muzykami jak Eric Allen, Ephraim Wolfolk i Catarina Racha. Dwukrotnie zdobyła pierwszą nagrodę na Konkursie Kompozytorskim im. K. Komedy w 1999 i 2003 roku.

  • Kiedy: sobota, 25 stycznia 2014r. godz. 19.00
  • Gdzie: Caffe Anioł, Gdynia, ul. Kilińskiego 6
  • Wstęp 15 zł. od osoby po wcześniejszym odbiorze biletów w kawiarni

Serdecznie zapraszamy!