Bob One + Bas Tajpan

Koncerty, Gdańsk

Data 30.01.2014 19:00
Miejsce Bunkier
Adres Olejarna 3
Miejscowość Gdańsk
Bilety Przedsprzedaż (w klubie) - 15 PLN W dniu koncertu - 20 PLN

Razem są niezwykle zgranym duetem, ale również każdy z nich z osobna udowadnia swoją klasę. Atakują reggae, dancehall i hip-hopem - "Nie przypuszczam, ja wiem - dobrze będzie!"

BAS TAJPAN z Dąbrowy Górniczej to wokalista i autor tekstów, którego kariera rozpoczęła się w drugiej połowie lat 90-tych. Jako artysta solowy zaistniał na początku nowego wieku na albumach producenckich IGS-a oraz w solowym projekcie Gutka Mustafarai. Współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak Junior Stress, Firma, Miuosh, Peja, Tabu Duby, Skorup, Fu czy Hemp Gru.

W 2007 roku wraz z Miuoshem założył projekt Fandango Gang. Efektem był wspólny album o tym samym tytule. Wydał dwa solowe albumy. Debiut "Korzenie i kultura" (2010) promowany był singlami "Korzenie i kultura" oraz "Potęga majestatu". Wydany w 2012 roku przez Hemp Records "Made in Tajpan" przyniósł clipy "Podróż" oraz "Dla moich ludzi".

BOB ONE to raper / wokalista z Katowic. Debiutował w roku 2001 z kolektywem Rainbow Hi-Fi, gdzie po raz pierwszy spróbował swoich sił na mikrofonie. Następnie dołączył do częstochowskiego sound systemu Rub Pulse. W 2008 wydał pierwszy solowy album "Jeden". Nagrywał wspólne utwory z takimi wykonawcami jak Hemp Gru, Firma, Onar, Tabu czy Junior Stress. Oprócz charakterystycznego głosu znany jest również jako utalentowany producent, sam tworzący swoje podkłady i zapewniający je często m.in. Bas Tajpanowi. W czerwcu br. nakładem MaxFloRec Bob One wydaje swój długo oczekiwany drugi solowy album "Twój ruch", promowany teledyskami "Widzę dziś" ,"Zostawiam", "Twój ruch", "W co wierzysz", "Nie trzeba" oraz "Daj z siebie wszystko" z gościnnym udziałem Bas Tajpana.

Bas Tajpan i Bob One od lat są ściśle współpracującym duetem, zarówno w studio jak i na scenie. W 2012 roku nagrali wspólny EP "Wszystko na sprzedaż".

Obu śmiało zaliczyć można do czołówki współczesnej polskiej sceny reggae / hip-hop / dancehall. Cieszą się bardzo dużym poparciem fanów - na swoje koncerty przyciągają tłumy a odsłony ich teledysków często można liczyć w setkach tysięcy, a nawet milionach.

Support:

ZKS SQUAD

ZKS Squad powstał na początku 2013 roku z inicjatywy Krystiana Czaja oraz Adama Rębisza. Początkowo zespół dawał koncerty akustyczne w których nieocenioną pomoc nieśli nam Marcin Rębisz oraz Michał Jankowski. Po pewnym czasie skład przemianował się w ekipę Sound System i do współpracy zaproszono Andżelikę Czyż oraz Kamila "Szyman" Szymańskiego. W takim zestawieniu własnym sumptem wydano płytę "Pamiętaj", która została bardzo ciepło przyjęta przez publiczność. Po udanych dla nas konkursach muzyki reggae w Elblągu i Sopocie, korzystając z rad jury zespół przemianował się po raz kolejny na skład instrumentalny i do współpracy zaproszono perkusistę Rafała Prabuckiego, basistę Krzysztofa Szczepańskiego i gitarzystów Krystiana Ciesielskiego oraz Marcina Rentflejsz.

Prócz tego dla stworzenia jeszcze lepszego klimatu, przygotowaliśmy dla Was darmową imprezę w klimatach reggae, raga, dub na drugim piętrze klubu. Wstęp darmowy, a o selekcje zadba gdański dyskdżokej SURPRISE.