Grupa Muzycznego Wsparcia - koncert

Koncerty, Gdańsk

Data 28.01.2014 19:00
Miejsce Południk 18
Adres Garncarska 7-9
Miejscowość Gdańsk
Bilety wstęp wolny

28 stycznia 2014 o godz. 19:00 zapraszamy na koncert z cyklu " Piosenka życia szlakiem". Tym razem gościć będziemy zespół Grupa Muzycznego Wsparcia pod kierownictwem Katarzyny Michałowskiej i Pawła Pastuszaka.

Katarzyna Michałowska i Paweł Pastuszak muzykują od ponad dwudziestu lat, głównie w środowisku harcerskim. Od początku 2011 r. występowali jako duet w wieczorach autorskich. W ich repertuarze znajdują się piosenki turystyczne, żeglarskie, poezja śpiewana oraz utwory własne, których autorem tekstu i muzyki jest Paweł Pastuszak.

Grupa Muzycznego Wsparcia powstała wiosną 2012r. początkowo pod nazwą Harcerska Grupa GMW. Był to efekt spontanicznego występu grupy instruktorów na koncercie Muzyka Wędrownika, który odbył się w marcu 2012r podczas przeglądu Kulturalnego Hufca ZHP Gdańsk Śródmieście. GMW zadebiutowała na 40 Ogólnopolskim Turystycznym Przeglądzie Piosenki Studenckiej BAZUNA 2013 a zaprezentowana tam "Wiosna" zdobyła tytuł Rajdowej Piosenki Roku - co stało się zachętą do dalszej działalności (początkowo nie było to wcale takie oczywiste). W repertuarze grupy znajdują się piosenki turystyczne, żeglarskie i poezja śpiewana własnego autorstwa. Zespól koncertuje głównie w województwie pomorskim.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w naszych wieczorach koncertowych bardzo prosimy o przybycie przynajmniej 30 minut przed rozpoczęciem wydarzenia, aby obsługa zdążyła do godziny rozpoczęcia przygotować wszystkie zamówienia i nie przeszkadzała w spokojnym wysłuchaniu koncertu.