OBZEDA BEZ

Kultura, Gdynia

Data 16.01.2014 19:30-26.01.2014 00:00
Miejsce tuBaza Kolibki
Adres al. Zwycięstwa 290
Miejscowość Gdynia
Bilety wstęp wolny

W nowym roku mamy przyjemność zaprosić Państwa na szczególną wystawę OBZEDA BEZ, spotkanie z Arturem Celińskim z Fundacji Res Publica Nowa oraz kolejne warsztaty prowadzone przez działające w tuBazie organizacje.

Na wystawę składa się cykl rysunków wykonanych flamastrami na kartonach, portrety w skali 1:1 przedstawiają trójmiejskich bezdomnych. Choć Obzeda zdecydowanie odcina się od społecznego wymiaru swoich prac z niezwykłą wrażliwością i uwagą sportretował ludzi, którzy od lat żyją na ulicy.

O nich mówi, że to najsłabsze jednostki, nieprzystosowani do życia w społeczeństwie itd. Ale jakby na to spojrzeć z drugiej strony, to to są najsilniejsze jednostki, bo umówmy się, że ani ty ani ja byśmy tam nie przeżyli. Po miesiącu byś umarła z zimna, a gościu na tym najbardziej podstawowym instynkcie przeżyje.

Wernisaż odbędzie się w budynku lonżowni i będzie możliwością spotkania z artystą oraz bohaterami wydarzenia.

SPOTKANIE Z ARTUREM CELIŃSKIM Z FUNDACJI RES PUBLICA NOWA. 23 stycznia 2014, godz. 19.30

W kolejnym tygodniu spotkamy się z Arturem Celińskim z Fundacji Res Publica Nowa, który przez ostatnie pół roku na zlecenia Miasta badał gdyńskie kulturalne DNA. Razem przedyskutujemy wynik badań i zastanowimy się, jak w ofercie kulturalnej wygospodarować więcej miejsca dla młodej sztuki miejskiej.

WARSZTATY:

Zapraszamy na warsztaty z architektury, designu, street artu i sitodruku. W tym miesiącu uczestników czeka między innymi budowanie łodzi (w tuBazie mamy już małą flotę) czy poznawanie tajników druków 3D z Fab Lab Trójmiasto. Warsztaty Materia Produktu poświęcone betonowi poprowadzi Dorota Terlecka i Ziemowit Liszek. Przed nami także kolejna odsłona kreatywnych spotkań z architekturą dla dzieci, młodzieży i studentów oraz warsztaty artystycznej mozaiki, na które zaprasza Fundacja Architektura Plus. Dalsze zmagania z sitodrukiem i sztuką miejską będą odbywać się podczas warsztatów Stowarzyszenia Traffic Design.

Informacje o naborach, tematach warsztatów i warunkach uczestnictwa znajdują się na stronie: www.fb.com/halotubaza