Wielka Gala Strauss i przyjaciele - Z.Wodecki, A.Lampert, A.Głogowska, J.Kliment

Koncerty, Gdynia

Data 25.01.2014 18:00
Miejsce Gdynia Arena
Adres Kazimierza Górskiego 8
Miejscowość Gdynia
Bilety 150, 110, 80, 50 zł

Wielka Gala Strauss i przyjaciele to część projektu, który zrodził się przed kilku laty w Wielkopolsce - cyklicznie organizowany Poznański Koncert Noworoczny cieszy się ogromnym powodzeniem wśród lokalnej widowni. W ostatnich latach wypracowana została bowiem rozpoznawalna marka, gwarantująca doskonałą rozrywkę na najwyższym poziomie.

Wielka Gala Strauss i przyjaciele tylko na pozór wpisuje się w tradycję organizowanych na całym świecie (przede wszystkim wiedeńskich) koncertów noworocznych, jej koncepcja wykracza bowiem dalece poza ramy tej konwencji. Artyzm idzie tu w parze z lekkością, żartem i anegdotą, najpiękniejsze kompozycje Johanna Straussa przeplatają popisy gwiazd show-biznesu. To doskonale wyreżyserowane przedstawienie, harmonijnie łączące elementy zaczerpnięte z różnych muzycznych światów. Osiągnięcie tego efektu jest możliwe między innymi dzięki Orkiestrze Collegium F pod dyrekcją Marcina Sompolińskiego, która od samego początku zapewnia oprawę muzyczną przedsięwzięcia.

Do tej pory w naszych koncertach brali udział między innymi: Grażyna Brodzińska, Zbigniew Wodecki, Andrzej Lampert i Jacek Wójcicki. Gwiazdami Wielkiej Gali Strauss i przyjaciele będą: Katarzyna Hołysz, Zbigniew Wodecki i Andrzej Lampert, artyści z powodzeniem odnajdujący się w różnorodnej stylistyce muzycznej - od klasyki po rozrywkę. Dla zaproszonych gości zatańczą także Anna Głogowska i Jan Kliment. Zgromadzonych gości będzie bawił nietuzinkowy duet: panowie Bogusław Kaczyński i Krzysztof Skiba - konferansjerzy o skrajnych upodobaniach artystycznych oraz biegunowo odmiennej estetyce wypowiedzi.

Wielka Gala Strauss i przyjaciele to nie tylko obcowanie z muzyką wielkich kompozytorów, spotkanie z gwiazdami estrady i wybitnymi osobowościami scenicznymi. To przede wszystkim spotkanie ludzi kochających muzykę, obdarzonych nieprzeciętną wrażliwością, tło dla pięknych gestów - każdorazowo bowiem część dochodu z organizowanych przez nas koncertów przeznaczana jest na wspieranie uzdolnionej muzycznie młodzieży.