Babskie Granie: Anna Gadt Quartet

Koncerty, Gdańsk

Data 25.01.2014 20:00
Miejsce Klub ŻAK
Adres al. Grunwaldzka 195/197
Miejscowość Gdańsk
Bilety 15 zł przedsprzedaż / 25 zł - zniżka dla studentów* 30 zł przedsprzedaż / 40 zł – normalne

Cykl koncertów Babskie Granie po raz trzeci zagości w Klubie Żak. Do niedawna wydawałoby się, że zespołowe granie to zajęcie typowo męskie, ale to stereotypowe postrzeganie regularnie zmieniają kolejne artystki i składy, w których płeć żeńska zaczyna dominować. Występy na scenie klubu Żak, są jasnym dowodem, że damska scena ma moc i wielką siłę przebicia.

Tegoroczna odsłona Babskiego Grania będzie mocno jazzowa i da nam szanse na sprawdzenie czy kobieca twórczość rzeczywiście charakteryzuje się odmienną wrażliwością i podejściem do muzyki. BABSKIE GRANIE 2014 to wokalistki Anna Gadt i Agnieszka Hekiert oraz pianistka Aleksandra Tomaszewska.

BABSKIE GRANIE 2014 / DZIEŃ DRUGI

Anna Gadt - vocal / Łukasz Ojdana (RGG) - fortepian / Maciej Garbowski (RGG) - kontrabas / Krzysztof Gradziuk (RGG) - perkusja

ANNA GADT

Absolwentka Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, a obecnie jest tam pedagogiem. Istotnym momentem w jej życiu była główna nagroda konkursu Jazz Struggle i spotkanie z przewodniczącym jury Billy Harperem. "Ta nagroda pozwoliła mi uwierzyć w siebie. Podczas konkursu grałam swoje utwory, moja wrażliwość, estetyka, to wszystko zostało docenione. Ta nagroda dodała mi skrzydeł i odwagi, zwłaszcza, że przewodniczącym jury, był uwielbiany przeze mnie i niezwykle szanowany Billy Harper".

Wydała trzy autorskie albumy. Jej debiutancka płyta: NA MOJEJ DRODZE, ukazała się w 2008 r. Album zaśpiewany po polsku, zawierał autorskie piosenki i zwrócił na siebie uwagę krytyków i publiczności. Płyta przyniosła nominację do prestiżowej w Polsce nagrody "Fryderyk" w kategorii: Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku. Jej druga płyta - "STILL I RISE" (2010) zaowocował m.in. koncertem w studiu Radiowej Trójki - jednej z najważniejszych sal koncertowych kraju. Poza działalnością indywidualną wspiera również inicjatywy i projekty swoich przyjaciół. Jest blisko związana z festiwalem Voicingers, współpracowała również z jedyną w Polsce jazzową formacją wokalną - Jazz City Choir. W 2013 roku pojawiła się ich debiutancka płyta zatytułowana - "Jazz City Choir".